W dniach 16-18.10.2015 r. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Pikulicach odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadził ks. Witold Burda oraz Jolanta i Krzysztof Bębnowie. W atmosferze radości i modlitwy poznawane i zgłębiane były treści czterech prawd życia duchowego.  Uczestnikom przedstawiono również wspólnotę Ruchu Światło-Życie oraz Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, dwa dzieła życia obecnego kandydata na ołtarze, ks. Franciszka Blachnickiego. W rekolekcjach uczestniczyło ok. 160 parafian, którzy spotykali się w 10 grupach dzielenia. – Mam problemy rodzinne, jestem pewna że tu znajdę umocnienie i pocieszenie – powiedziała jedna z uczestniczek.
Pierwszymi owocami rekolekcji, przebiegających pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, jest przystąpienie wielu osób do KWC, podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego oraz modlitwy za małżeństwa zagrożone rozbiciem. Posługę  w czasie rekolekcji pełniły małżeństwa  z kręgów Domowego Kościoła przy parafiach w Nehrybce, Grochowcach, Żurawicy, Medyce, przemyskich parafiach św. Brata Alberta, oo. Karmelitów, parafii na Kazanowie i katedralnej oraz z Jarosławia.
Ruch Światło-Życie prowadził rekolekcje na zaproszenie proboszcza, ks. Andrzeja Wolanina. Parafia przygotowywała się do rekolekcji przez dziewięciomiesięczną nowennę w tej intencji.