II Krąg Diecezjalny Domowego Kościoła

W sobotę 21 listopada spotkaliśmy się na II Kręgu Diecezjalnym. Tym razem nasze drogi skierowały się do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Strapionych w Wielkich Oczach, gdzie serdecznie i ciepło powitała nas nowa Para Rejonowa rejonu Radymno, Asia i Janek, na czele z kustoszem, ks. Józefem  Florkiem. Wyjątkowym naszym gościem, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię, a później uczestniczył w części naszego spotkania, był biskup Adam Szal. Obecny był też moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Daniel Trojnar i kilku księży moderatorów rejonowych Domowego Kościoła.
Oprócz tradycyjnego dzielenia się życiem i wydarzeniami poszczególnych rejonów pochylaliśmy się nad tematem formacji w Domowym Kościele. Wygłoszona przez Grażynkę i Stasia, parę diecezjalną, konferencja i późniejsze spotkania w grupach były okazją do podzielenia się własnym doświadczeniem oraz pomysłami, co robić, aby w sobie i innych rozbudzać pragnienie pogłębiania relacji z Panem Bogiem, współmałżonkiem czy innymi członkami rodziny, poprzez uczestniczenie w rekolekcjach.
I nie chodzi tyko o to, żeby zaliczyć wszystkie stopnie i formy rekolekcji, ale by je prawdziwie przeżyć i pogłębić swoją wiarę oraz poznać piękno naszego ruchu i fenomen jego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego. Biskup Adam użył bardzo trafnego porównania naszej drogi w Domowym Kościele do wspinaczki na górę. Żeby zdobyć szczyt trzeba się na trudzić, ale ile radości daje fakt, gdy się go zdobędzie!!! Kto chociaż raz zdobywał jakikolwiek szczyt to wie, o czym pisze. Owszem, można się zatrzymać w dolinie, czy na którejś polanie w drodze na szczyt, ale stamtąd nie widać tego, co z góry, a najlepsze opowiadanie nie jest w stanie tego oddać…
Po raz kolejny uświadomiłam sobie jak wielką łaską jest wiara i wzrastanie w Domowym Kościele, jak zmieniła i zmienia się moja relacja z Panem Bogiem, mężem, dziećmi. Po raz kolejny poczułam też ogromną moc i radość wspólnoty. Wspólne przebywanie, świadectwo drugiej osoby, troska o nasze wspólne sprawy, to wszystko sprawia, że mimo trosk dnia codziennego służba nasza jest piękna a Pan Bóg daje ogromną siłę!
Magda

Zdjęcia w galerii.

24 listopada 2015|Domowy Kościół|