Z wizytą u księdza biskupa Adama Wodarczyka

Radosne, adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, w tym roku wzbogacone zostało o spotkanie z księdzem bisupem Adamem Wodarczykiem, byłym moderatorem generalnym Ruchu –Światło-Życie.

Wraz z moderatorem diecezjalnym, księdzem Danielem Trojnarem i grupą animatorów udaliśmy się do Katowic, aby złożyć życzenia z okazji imienin, a także wręczyć księdzu biskupowi Adamowi zaległy prezent z okazji sakry biskupiej, która miała miejsce niemalże rok temu. Prezentem ofiarowanym od wszystkich członków Ruchu naszej archidiecezji były dwa krzyże pektoralne, wykonane specjalnie na tę okazję. Widnieją na nich znaki dobrze znane z nauczania księdza Blachnickiego: Chrystus Sługa, Fos–zoe oraz Agape.

DSC_4138Spotkanie z księdzem biskupem było niezwykle interesujące, radosne, wręcz rodzinne. Gospodarz przywitał nas bardzo ciepło i serdecznie, jak prawdziwy ojciec, pasterz. Po dotarciu do centrum Ruchu przy ul. Różyckiego w Katowicach, ksiądz biskup zaprowadził nas do kaplicy, gdzie mogliśmy się pomodlić. Następnie były moderator generalny naszego Ruchu oprowadził nas po ośrodku rekolekcyjnym. Wreszcie nadszedł czas na pyszny obiad pani Ewy! Ale za nim to nastąpiło, złożyliśmy księdzu biskupowi oraz pani Ewie najserdeczniejsze życzenia i wręczyliśmy prezenty. Przy składaniu życzeń imieninowych zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Swoją obecnością podczas obiadu zaszczycił nas były moderator generalny ksiądz Henryk Bolczyk. Po spożytym posiłku udaliśmy się do świątyni Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności, gdzie spotkaliśmy księdza Wojciecha Ignasiaka, odpowiedzialnego za diakonię wyzwolenia w archidiecezji katowickiej.

DSC_4122Kolejnym punktem naszego programu był pałac biskupi, w którym ksiądz biskup dzielił się z nami doświadczeniem rocznej pracy w pełnieniu nowej posługi. W trakcie zwiedzania zobaczyliśmy również piękną kaplicę, kancelarię, a także prywatny apartament naszego gospodarza. Każdy uczestnik otrzymał od księdza biskupa upominek książkowy. Na koniec wizyty, gospodarz zaprowadził nas do archikatedry pod wezwaniem Chrystusa Króla, w której w czasie modlitwy podziękowaliśmy za dzieło Ruchu Światło-Życie oraz osobę naszego Założyciela. Następnie udaliśmy się pod budynek Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, w miejscu, w którym przed laty prowadził wykłady ks. Franciszek Blachnicki. W najlepszych nastrojach i po pasterskim błogosławieństwie udaliśmy się w drogę powrotną.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci nie tylko z powodu gościnności naszego gospoda
za, ale nade wszystko z powodu poczucia prawdziwej jedności i wspólnoty w Ruchu Światło-Życie. Czekamy z niecierpliwością na wizytę ks. bpa Adama Wodarczyka w naszej archidiecezji.

 

an. Magdalena Szal

Więcej o wizycie w Katowicach przeczytacie już niedługo w najnowszym numerze Charyzmatu.

07 stycznia 2016|Aktualności|