„Odkręć się na dobro” to akcja stworzona przez nas w odpowiedzi na apel rodziców 5-letniej Michalinki. Jej celem jest zbiórka nakrętek, z której pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Michalinka urodziła się z wadą rozwojową głównych naczyń mózgowych. Przeszła wiele skomplikowanych operacji. Ma również niedowład lewostronny i padaczkę, przez co nie chodzi ani nawet nie raczkuje. Mimo tego istnieją bardzo duże szanse na to, by w przyszłości mogła być samodzielna. Jednak, by uzyskać ten cel, potrzeba długotrwałego i kosztownego leczenia oraz rehabilitacji, na które nie pozwalają ograniczenia finansowe rodziców dziewczynki.

Zbiórka została rozpoczęta już podczas ubiegłorocznych oaz wakacyjnych i trwa nadal. Poszczególne wspólnoty parafialne rywalizują ze sobą po to, by pod koniec marca wysłać do nas swoje zdjęcie z zebranymi nakrętkami i powalczyć o nagrody.  Dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie, zwłaszcza te wspólnoty, które jeszcze się nie zdecydowały. Liczymy na Was i na Wasze wspólnoty!

http://dzieciom.pl/podopieczni/1167

Michalinka