Czytamy encyklikę o Bożym miłosierdziu

Wezwanie na czas paschalny Roku Miłosierdzia

Drodzy Bracia i Siostry,
Moderatorzy, animatorzy i uczestnicy Ruchu Światło-Życie!

Wraz z całym Kościołem przeżywamy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Przygotowując się do nowego roku formacyjnego, którego hasłem będą słowa: „Miłosierni jak Ojciec” w czasie Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego proponujemy wszystkim członkom i sympatykom naszego ruchu codzienne rozważanie fragmentu encykliki św. Jana Pawła II: Dives in misericordia.

Ks. Franciszek Blachnicki w czasie VI Krajowej Kongregacji Odpowiedzialnych w 1981 r. mówił: „Pragnęlibyśmy, aby wszyscy uczestnicy ruchu i wszystkie istniejące w nim wspólnoty a także wakacyjne oazy – wzięły do ręki a potem do serca tę encyklikę, jako dar Papieża na tę godzinę i światło, które musimy starać się uczynić życiem”.

Niech te słowa naszego Założyciela zdopingują nas do podjęcia tego dzieła.

Błogosławionych owoców lektury i całego okresu Paschalnego życzy

Marek Sędek,
Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie


 

Encyklika została podzielona na 93 krótkie fragmenty. Lekturę zaczynamy z początkiem Wielkiego Postu – codziennie czytamy jeden fragment. Przerywamy czytanie encykliki na czas Triduum Paschalnego (by skupić cała naszą uwagę na najważniejszym czasie chrześcijaństwa). Na nowo podejmujemy czytanie w Poniedziałek Wielkanocny. Lekturę kończymy w Zesłanie Ducha Świętego.

Codziennie na stronie internetowej Ruchu będzie pojawiał się fragment przeznaczony na dany dzień. Można też pobrać plik pdf z całą encykliką podzieloną na fragmenty do lektury (pobierz).

Podział encykliki na fragmenty do codziennej lektury w czasie paschalnym opracował ks. Adam Prozorowski.

 


Artykuł ukazał się na stornie głównej Ruchu Światło-Życie www.oaza.pl
Zachęcamy do włączenia się we wspólne czytanie encykliki. Odnośnik do fragmentów encykliki publikowanych w serwisie Oazy znajduje się na stronie głównej naszego serwisu.