Zanurzeni w Miłosierdziu

W ciągu całego Roku Liturgicznego obchodzimy wiele świąt. Do jednych przywiązujemy większą wagę, a o innych czasem nawet nie pamiętamy. Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego, która często nie wyróżnia się niczym spośród innych niedziel. A jednak ten dzień powinien być potraktowany przez nas w sposób wyjątkowy. Dlaczego?

Odpowiedź jest bardzo prosta – dzień ten może być szansą na zmianę życia dla każdego, kto tylko tego pragnie.

Pan Jezus w czasie swoich objawień obiecał świętej Siostrze Faustynie, że każdy, kto w tym dniu przyjmie Go do swojego serca, dostąpi „zupełnego odpuszczenia win i kar”. Ważne jest również przeżycie dziewięciodniowej nowenny poprzedzającej to Święto. Zachęcamy do włączenia się w nią już od Wielkiego Piątku.

Zachęcamy Was również do zorganizowania w Waszych parafiach Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godzinie 15, w której Pan Jezus udziela wszystkim największych łask. Zaangażujcie w to Wasze wspólnoty, zaproście znajomych, by jak najwięcej osób trwało w tym czasie przed Miłosiernym Panem.

Kusząca propozycja, prawda? Dlatego nie wahajmy się z niej skorzystać! Pan Jezus Miłosierny czeka na każdego –  na Ciebie i na mnie. Pozostaje tylko pytanie, na które musisz odpowiedzieć w swoim sercu: czy masz na tyle odwagi, by przyjąć ofiarowane Ci miłosierdzie?

Możecie również dołączyć do naszego wydarzenia na Facebooku:  Zanurzeni w Miłosierdziu