Okaż swoje Miłosierdzie dla Ukrainy

ŁANOWICE to mała miejscowość leżąca w powiecie lwowskim na terenie Ukrainy. Wszyscy jej mieszkańcy są Polakami. Wielu naszych rodaków pozostaje poza granicami naszego kraju, jednak w dalszym ciągu należą do naszego narodu i potrzebują naszego wsparcia.

Dlaczego akurat Łanowice?

Łanowice to jedna z miejscowości, w której żyją Polacy. W obwodzie lwowskim jest wiele takich wsi, w których ludzie czekają na naszą pomoc.
Życie Polaków w Łanowicach jest bardzo ciężkie. W polskiej szkole brakuje podstawowego wyposażenia, które jest niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Podstawą przetrwania polskości jest nauka języka polskiego.
Zapotrzebowanie jest m.in. w ławki, szafki, projektor multimedialny oraz przybory szkolne, które są bardzo potrzebne uczniom. Ponadto żyje tam wiele rodzin, których sytuacja materialna jest bardzo trudna. Wśród tych wszystkich osób, jest jedna, szczególnie potrzebująca wsparcia i pomocy. To 12 letni Marian, który w wieku 10 lat przeżył śmierć ojca, a dwa lata później stracił mamę. Dwie najbliższe mu osoby odeszły w tak krótkim czasie. Marian przebywa obecnie pod opieką sióstr Franciszkanek. Ciężko mu pogodzić się z tą sytuacją. Konieczna jest więc nasza pomoc, przede wszystkim w formie modlitwy, ale także środków materialnych.

Na to wszystko nie możemy patrzeć obojętnie.
W odpowiedzi na potrzeby naszych rodaków na Ukrainie organizujemy zbiórkę następujących artykułów: chemii gospodarczej, kosmetyków, przyborów szkolnych i żywności długoterminowej.

Będzie ona trwała DO 30 MAJA. Zebrane rzeczy prosimy przekazywać parom rejonowym. Jeżeli nie będzie takiej możliwości prosimy dzwonić pod numer 795650500 (okolice Krosna, Rymanowa, Sanoka) lub 509548538 (pozostałe tereny Diecezji).

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji wraz z całymi parafiami, wspólnotami oazowymi, kręgami rodzin czy szkołami.

1 komenarz

  1. Marek Kulpa 10 maja 2016 w 11:04

    Jesteście wspaniali. Niech dobry Bóg zawsze Was za rękę trzyma. Pozdrawiamy. DiM Kulpowie z Magdą. :)

Komentarze zostały wyłączone.