Miłosierni jak Ojciec, pełni Ducha, gotowi do służby

Tego roku na Centralnej Oazie Matce u źródła zgromadziło się – jak zwykle zresztą – wiele serc kochających charyzmat Ruchu Światło-Życie. Pan zsyłał na nas w tym czasie obfity deszcz łask (i nie tylko…). Wydarzenie wyjątkowe, bo to pierwszy COM, przez który prowadził nas nowy moderator generalny, ksiądz Marek Sędek.

Sobota – dzień diakonii. Uczestniczyliśmy w eucharystii i nieszporach, w czasie których jedna z naszych animatorek otrzymała błogosławieństwo do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie”. Ostatnim zgromadzeniem całej wspólnoty w tym dniu była wielka wigilia modlitewna. W Górnym Kościele uwielbialiśmy Boga słowami czytań
i psalmów, wzywaliśmy mocy i obecności Pańskiego Ducha. Po prośbach o poszczególne dary, uroczyście odśpiewaliśmy Akatyst ku czci Ducha Świętego. Wielu z nas przyznało, że ten wieczór był wyjątkowy, modlitwa pełna mocy, a my mimo zmęczenia zapaleni do modlitwy. Poruszał tekst Akatystu, mnogość zwrotów do Ducha, doskonała jedność wspólnoty, tętniąca obecnością Trójcy Przenajświętszej.

Dzień Animatora rozpoczęła jutrznia, która odbyła się w Kościele Dolnym, przy grobie czcigodnego sługi Bożego, księdza Franciszka Blachnickiego. Jutrznia – czas błogosławienia nowych animatorów Ruchu. Z naszej archidiecezji krzyże animatorskie przyjęły dwadzieścia trzy osoby, dwadzieścia trzy nowe serca pełne zapału, pomysłów, Bożej radości ! Wspólne świętowanie zamknęła msza święta, w czasie której odbyło się rozesłanie oaz z wręczeniem świec oazy wielkiej oraz posłanie i błogosławieństwo misjonarzy, w tym jednej z animatorek z archidiecezji przemyskiej.

COM to z pewnością czas wyjątkowy, doświadczenie jedności, miłości, uprzejmości
i Ducha służby. Ksiądz moderator Marek Sędek wypowiedział do nas wiele cennych słów dotyczących wartości służby, która powinna wypływać z zapatrzenia w Miłosiernego Ojca. Atmosfera, jaką udało nam się utworzyć była ciepła, pogodna i pełna pokoju.

Piękna przyroda: góry porośnięte lasami, które przy tej pogodzie były spowite mgłą, doskonała cisza,  przyniosła nam ogromną pomoc w odkrywaniu bliskości Stwórcy.

Niech Bóg nieskończonego miłosierdzia będzie uwielbiony we wszystkich nas, którzy chcemy służyć Kościołowi na wzór służby Niepokalanej przez Ruch Światło – Życie!

Julita Hołub

16 maja 2016|Aktualności|