Jubileusz 25 lecia kapłaństwa ks. Adama Wąsika

Każdy jubileusz jest źródłem naszej wdzięczności Bogu za otrzymane łaski, za hojność darów Bożych. W sobotę 18 czerwca 2016 r. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Maćkowicach dziękowaliśmy Bogu za 25 lat posługi Księdza Kanonika Adama Wąsika.

Obchody  srebrnego jubileuszu rozpoczęły  się  uroczystą mszą świętą celebrowaną przez czcigodnego Jubilata, towarzyszyli mu: ksiądz Daniel Trojnar moderator diecezjalny Ruchu Światło Życie, ksiądz Zbigniew Malec moderator diecezjalny Domowego Kościoła oraz ksiądz Krzysztof  Mierzejewski moderator Domowego Kościoła rejonu Przemyśl II, który wygłosił homilię.  W trakcie kazania ks. Krzysztof  wspominał kapłańskie życie ks. Adama, które było obrazem gorliwości, wierności w powołaniu oraz świadectwem  dla wielu młodych ludzi,  którzy spotkali Go na drodze swojego życia.

Jubilat zebrał tego dnia wiele podziękowań, gratulacji i życzeń od wspólnot parafialnych, diecezjalnych w tym Domowego Kościoła  reprezentowanego przez liczną grupę osób na czele z parą diecezjalną Grażyną i Stanisławem Czepińskimi. Podziękowania poszczególnych wspólnot pokazały, jak bardzo posługa, zaangażowanie i osoba księdza Adama  jest ważna dla nas wszystkich.

Po Eucharystii  zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek do Pałacu Skibniewskich – domu rekolekcyjnego, gdzie mieliśmy okazję osobiście uściskać Księdza Adama i podziękować Mu za to, że stanął na drodze naszego życia. Mieliśmy także okazję porozmawiać w gronie niejednokrotnie dawno niewidzianych przyjaciół. Na zakończenie spotkania wystąpił kwartet smyczkowy ze Lwowa.

Po raz kolejny pragniemy życzyć Jubilatowi obfitości łask Bożych na dalszej Jego kapłańskiej drodze.

Chwała Panu!

D i M Kulpowie

Fotorelacja

25 czerwca 2016|Aktualności|