I krąg diecezjalny DK w roku formacyjnym 2016/2017

W sobotę 24 września 2016 r w parafii Trójcy Świętej – Fara w Krośnie, odbyło się pierwsze spotkanie kręgu diecezjalnego Domowego Kościoła diecezji przemyskiej. Spotkanie rozpoczęliśmy Namiotem Spotkania. Następnie ks. proboszcz przywitał wszystkich bardzo serdecznie i opowiedział nam historię tej przepięknej bazyliki.

Podczas uroczystej  Eucharystii pod przewodnictwem moderatora diecezjalnego Ruchu Światło- Życie ks. Marcina Koperskiego homilię wygłosił moderator Domowego Kościoła ks. Zbigniew Malec.

Po Eucharystii przejechaliśmy do Domu Sióstr Klawerianek, gdzie odbyły się obrady Kręgu Diecezjalnego. Ogromną radością była dla nas obecność kapłanów moderatorów rejonowych  DK.

Podczas dzielenia się życiem i wydarzeniami w rejonach był czas na wspólne zapoznanie się z siedmioma nowymi  parami rejonowymi. Wspólne rozmowy i wymiana doświadczeń odbywały się w atmosferze wzajemnej serdeczności i życzliwości.

Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy  Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie ks. Marcina Koperskiego, który przedstawił priorytety, którymi będzie się kierował w czasie swojej posługi, min. czystość charyzmatu  i troska o formację.

Tematem przewodnim całego spotkania był List Kręgu Centralnego „Radość Rekolekcji”

Na spotkaniu w grupach, każdy miał okazję do podzielenia się własnymi przeżyciami, doświadczeniami oraz pomysłami, na temat:  Co możemy uczynić, aby zachęcić członków Domowego Kościoła do liczniejszego udziału w rekolekcjach formacyjnych?
Uświadomiliśmy sobie, że każde przeżyte rekolekcje niosą radość, i że ta radość przemienia nasze życie osobiste i rodzinne. Przedziwne jest to, w jak delikatny i konkretny sposób Pan Bóg mówi nam, że ma wobec nas swoje plany.

Na zakończenie spotkania para diecezjalna podsumowała miniony rok pracy, Oazy wakacyjne oraz przedstawiła rozliczenie finansowe. Wspólnie pochyliliśmy się również nad zadaniami czekającymi nas w rozpoczynającym się roku pracy 2016/2017.

Na zakończenie spotkania księża moderatorzy udzielili wszystkim obecnym błogosławieństwa na czas posługi.

Fotorelacja

28 września 2016|Domowy Kościół|