II Krąg Diecezjalny Domowego Kościoła 2016/2017

W kościele parafialnym pw. św. Barbary w Grodzisku Dolnym, 3 grudnia 2016 r. rozpoczęło się spotkanie Kręgu Diecezjalnego Domowego Kościoła Archidiecezji Przemyskiej. Od początku, tj. od modlitwy Namiotu Spotkania, zebranym towarzyszył ks. abp Adam Szal. Pasterz naszej archidiecezji przewodniczył Eucharystii o Matce Bożej Miłosierdzia, na której zebranych przywitał gospodarz parafii, ks. Jan Kuca.

Uczestnicy mogli wysłuchać refleksji ks. abpa Adama, zawierających liczne wskazania dla wspólnot Ruchu Światło-Życie w diecezji. Kolejne punkty programu, nad którym czuwali ks. Zbigniew Malec,  moderator diecezjalny DK oraz Grażyna i Stanisław Czepińscy, para diecezjalna, to: dzielenie się życiem rejonów, wspólna modlitwa, konferencja na temat „Wierność charyzmatowi Oazy w kontekście nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia” oraz dyskusja o sprawach bieżących.

Omawiając plany na przyszłość starano się pamiętać o wskazaniach ks. Marka Sędka. Moderator generalny Ruchu Światło-Życie podkreślał, że ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Jubileuszowy właśnie się zakończył, jednak „nasza wrażliwość na potrzeby i problemy współczesnego człowieka ma pozostać trwałym przejawem dojrzałej wiary, do której zostaliśmy wezwani”

ks. Piotr Stefański

FOTO

12 grudnia 2016|Domowy Kościół|