Turniej Siatkówki LSO – Zarzecze 2017

Piętnaście drużyn, reprezentujących Diakonię Liturgiczną Ruchu Światło Życie i Liturgiczną Służbę Ołtarza, wzięło udział w turnieju piłki siatkowej, zorganizowanym 11 lutego br. w Zarzeczu. Zagrali nie tylko chłopcy z gimnazjum, ale również uczniowie szkół średnich, aż po dorosłych mężczyzn i kapłanów. Wśród grających, można było dopatrzeć się także przedstawicielek płci pięknej.

Zanim wyruszono na boisko, zawodnicy i kibice wzięli udział we mszy świętej koncelebrowanej, w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Zarzeczu. Udział we mszy wzięli nie tylko zawodnicy, ale również kibice. Część sportową w hali GOSiR., uroczyście otworzyli ks. prał. Zenon Ruchlewicz, proboszcz parafii w Zarzeczu  oraz ks. prał. Bartosz Rajnowski, kanclerz kurii.

Drużyny grały w kategoriach juniorów i seniorów. Mimo, że był to turniej amatorów,  zawodnikom nie zabrakło profesjonalizmu. Wszyscy podeszli do konkurencji bardzo poważnie, ale również dobrze się bawili. Turniej trwał długo ze względu na dużą ilość drużyn, na szczęście organizatorzy pomyśleli o posiłkach dla zawodników; była zupa, kanapki i ciepłe napoje. Wszystko dzięki staraniom ks. Jacka Zarzycznego, moderatora LSO oraz, pomagającego w przygotowaniach, kręgu Domowego Kościoła z Zarzecza.

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii juniorów został Kamil Szajna. Po podliczeniu punktów zebranych przez drużyny w poszczególnych meczach, w kategorii juniorów: miejsce I wywalczyli ministranci z parafii pw. Zwiastowania Pańskiego z Leżajska, miejsce II ministranci z parafii pw. Ducha Świętego z Krosna, miejsce III ministranci z parafii pw. Miłosierdzia Bożego Pocieszenia z Gwizdowa.

W kategorii seniorów, tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Jacek Zygmunt, natomiast ostateczna kolejność  wśród seniorów wyglądała następująco:
miejsce I zawodnicy z parafii pw. Zwiastowania Pańskiego z Leżajska,
miejsce II zawodnicy z parafii pw. Św. Michała Archanioła z Giedlarowej,
miejsce III zawodnicy z parafii pw. Św. Wojciecha i Matki Boskiej Częstochowskiej z Tarnawy Górnej.

Maria Krukar