Przygotowania do projektu rekolekcji ewangelizacyjnych

Rekolekcje ewangelizacyjne w Archidiecezji Przemyskiej

Z inicjatywy Rady ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej, za aprobatą ks. abp Adama Szala rozpoczęły się przygotowania do projektu rekolekcji ewangelizacyjnych w naszej Archidiecezji, których celem jest ożywienie wspólnot parafialnych poprzez doprowadzanie ich członków do spotkanie z żywym Jezusem!

Jednym z istotnych elementów wspomnianych rekolekcji jest obecność w ekipach ewangelizacyjnych osób świeckich, a więc CIEBIE!

Poszukujemy osób, które chcą się podzielić swoim doświadczeniem wiary w Jezusa, a także pomogą przygotować scenkę, pomnik, poprowadzić modlitwę w trakcie rekolekcji kerygmatycznych. Potrzebujemy świadectwa ludzi młodych, jak i dorosłych, osób samotnych i małżeństw, tych, którzy kroczą w przyjaźni z Jezusem przez całe życie, jak i tych, którzy odnaleźli Go wśród różnych życiowych zawirowań.

Jeżeli chcesz włączyć się w to wielkie dzieło duchowej odnowy naszej Archidiecezji zapraszamy Cię na warsztaty:

22.04. 2017 r. godz. 9.30 – 13.00 Parafia św. Trójcy w Przemyślu

20 .05. 2017 r. godz. 9.30 – 13.00 Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej /opactwo/ w Jarosławiu

Koszt spotkania: dobrowolna ofiara. /kawa, herbata, drożdżówka/

  

Celem warsztatów jest przygotowanie do wygłoszenia świadectwa, a także wskazówki jak przygotować pomnik, pantomimę itd.

Po zakończonych dwóch seriach warsztatów zostaną stworzone zespoły ewangelizatorów – kapłan i cztery osoby świeckie (Kapłan sam może wskazać osoby świeckie do swojej ekipy, lub zostaną mu one przydzielone z grupy osób, które wzięły udział w warsztatach). Po stworzeniu zespołów zostaną one przydzielone do konkretnych parafii, w których podejmą posługę ewangelizacyjną!

Nie ociągaj się… nie bój się… nie szukaj wymówek… wezwanie IDŹCIE i GŁOŚCIE jest skierowane również do Ciebie!!

Więcej informacji o rekolekcjach: http://przemyska.pl/rekolekcje-ewangelizacyjne/