W pierwszych dniach grudnia Ruch Światło-Życie przeżywał kolejny Dzień Wspólnoty, tym razem pod hasłem „Wzrastanie – dzieło Boga i człowieka”.

Rymanów

Rejon rymanowski spotkał się w parafii Lubatowa. Po zawiązaniu wspólnoty i przedstawieniu się, moderator rejonowy ks. Karol wygłosił konferencję na temat: „Młodość czasem wzrastania. Pokora i Boża łaska podstawą wzrastania”. Dopełnieniem katechezy było spotkanie w grupach, gdzie rozważano Słowo Boże, dające konkretne wskazówki, jak wzrastać.

Najważniejszą częścią Dnia Wspólnoty była Eucharystia wspólnie z parafią. Na Eucharystii katechezę wygłosił ks. Daniel Trojnar, który również nawiązał do tematu DW. Po Eucharystii wszyscy przeszli pod figurę Niepokalanej Maryi,  znajdującą się na zewnątrz kościoła, gdzie wspólnie odmówiono Akt Konstytutywny. Na czas agapy Wspólnota Jezusa Miłosiernego z Wrocanki wraz z ks. Danielem przygotowała konkurs wiedzy o życiu ks. Franciszka Blachnickiego. Było bardzo ciekawie, pouczająco, a nawet wesoło.

Galeria

Przemyśl

            Wspólnoty Ruchu Światło-Życie z rejonu przemyskiego spotkały się w niedzielne popołudnie, 9 grudnia br. w Polskim Domu Katolickim w Żurawicy. Zgodnie z planem spotkania, ustalonym w centralnie opracowanych materiałach, odbyły się konferencja oraz spotkania w grupach. Nie zabrakło także chętnych do wygłoszenia świadectwa o swoim nawróceniu oraz o wzrastaniu do świętości. Temat Dnia Wspólnoty okazał się być bardzo związany z codziennym życiem, pracą i posługą w Ruchu. Moderator rejonowy ks. prał. Adam Wąsik w wygłoszonej katechezie zwrócił uwagę, by nie oczekiwać natychmiastowych owoców swoich działań. Podkreślił też rolę pokory, która zachęca człowieka do słuchania, uczenia się i rozwoju dzięki uznaniu, że inni wiedzą więcej, mają bogatsze doświadczenie.

            Godzina świadectw odbyła się tuż przez Eucharystią, przeżywaną wspólnie z parafianami z Żurawicy. Był to zatem czas dzielenia się w gronie szerszym, niż tylko członkowie Ruchu. W ten sposób dopełniło się przesłanie adwentowego Dnia Wspólnoty: człowiek zasiał ziarno w sercach słuchaczy. Wzrost pozostaje dziełem Boga.

            Boże dzieło można było bardzo konkretnie wesprzeć podczas agapy, włączając się w trzecią już edycję akcji Diakonii Misyjnej „Smaczek na maczek”.  Nie brakło amatorów znakomitych wypieków, hojnie przy tym wspierających przyszłe wyjazdy misyjnych wolontariuszy z Ruchu Światło-Życie w różne strony świata.

Foto: Monika Jasina

Galeria

 

Radymno

Rejon Radymno na Adwentowym Dniu Wspólnoty spotkał się 7 grudnia 2018 r., w piątek, w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. Rozpoczęliśmy o 17.00 mszą świętą w tutejszym przepięknym, nowym kościele.  Liturgii przewodniczył moderator Ruchu Światło Życie rejonu Radymno ks. Daniel Odor, a zaangażowali się w nią wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Po eucharystii i nabożeństwie pierwszopiątkowym trwaliśmy przy Panu w namiocie spotkania. Dalsza część spotkania odbyła się w gościnnym domu parafialnym. Dorośli z DK i młodzież oazowa wysłuchali konferencji „Wzrastanie–dzieło Boga i człowieka” przygotowanych przez ks. Daniela i ks. Krzysztofa Szyndlera, moderatora wspólnoty oazowej w Radymnie. Po konferencjach spotkaliśmy się wszyscy na auli.  Do całej wspólnoty zawitał Święty Mikołaj, który uradował wszystkich, a zwłaszcza dzieci. Niestety proboszcz parafii nie mógł być obecny podczas przyjazdu świętego biskupa, ważne obowiązki mu przeszkodziły…. Już w obecności Świętego Mikołaja zapaliliśmy świecę oazową. Dosłownie wszyscy, od najmłodszych do najstarszych, zostali hojnie obdarowani przez naszego gościa. Radość, zachwyty dzieci, wzruszenie starszych stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Ludzie obdarowani przez Mikołaja za chwilę obdarowywali innych zupełnie sobie nieznanych, dołączając się do akcji Diakonii Misyjnej „Smaczek na Maczek”. Podzieliliśmy pomiędzy wszystkich chleb przyniesiony w darach podczas eucharystii i trzeba było pożegnać naszego Gościa. W ostatniej chwili zdążył do nas dołączyć  proboszcz i zarazem nowy dziekan, ks. Kazimierz Piwowar. Wielu wątpiło, czy uda mu się zdążyć. Następnie  dorośli i młodzież udali się na spotkania w grupach, aby podzielić się myślami związanymi z tematem Dnia Wspólnoty. Ok. godz. 20.30 spotkaliśmy się w przepięknej, kameralnej kaplicy domu parafialnego. W przeddzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi Diakonia Życia naszego rejonu przypomniała nam cele i sens Duchowej Adopcji dzieci poczętych. Kilka osób zdecydowało się w sposób uroczysty rozpocząć lub przedłużyć odmawianie tej pięknej modlitwy. Zostali pobłogosławieni na ten czas przez naszego moderatora ks. Daniela. Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

GALERIA