Adwentowe Dni Wspólnoty 2018

W pierwszych dniach grudnia Ruch Światło-Życie przeżywał kolejny Dzień Wspólnoty, tym razem pod hasłem „Wzrastanie – dzieło Boga i człowieka”.

Rymanów

Rejon rymanowski spotkał się w parafii Lubatowa. Po zawiązaniu wspólnoty i przedstawieniu się, moderator rejonowy ks. Karol wygłosił konferencję na temat: „Młodość czasem wzrastania. Pokora i Boża łaska podstawą wzrastania”. Dopełnieniem katechezy było spotkanie w grupach, gdzie rozważano Słowo Boże, dające konkretne wskazówki, jak wzrastać.

Najważniejszą częścią Dnia Wspólnoty była Eucharystia wspólnie z parafią. Na Eucharystii katechezę wygłosił ks. Daniel Trojnar, który również nawiązał do tematu DW. Po Eucharystii wszyscy przeszli pod figurę Niepokalanej Maryi,  znajdującą się na zewnątrz kościoła, gdzie wspólnie odmówiono Akt Konstytutywny. Na czas agapy Wspólnota Jezusa Miłosiernego z Wrocanki wraz z ks. Danielem przygotowała konkurs wiedzy o życiu ks. Franciszka Blachnickiego. Było bardzo ciekawie, pouczająco, a nawet wesoło.

Galeria

Przemyśl

            Wspólnoty Ruchu Światło-Życie z rejonu przemyskiego spotkały się w niedzielne popołudnie, 9 grudnia br. w Polskim Domu Katolickim w Żurawicy. Zgodnie z planem spotkania, ustalonym w centralnie opracowanych materiałach, odbyły się konferencja oraz spotkania w grupach. Nie zabrakło także chętnych do wygłoszenia świadectwa o swoim nawróceniu oraz o wzrastaniu do świętości. Temat Dnia Wspólnoty okazał się być bardzo związany z codziennym życiem, pracą i posługą w Ruchu. Moderator rejonowy ks. prał. Adam Wąsik w wygłoszonej katechezie zwrócił uwagę, by nie oczekiwać natychmiastowych owoców swoich działań. Podkreślił też rolę pokory, która zachęca człowieka do słuchania, uczenia się i rozwoju dzięki uznaniu, że inni wiedzą więcej, mają bogatsze doświadczenie.

            Godzina świadectw odbyła się tuż przez Eucharystią, przeżywaną wspólnie z parafianami z Żurawicy. Był to zatem czas dzielenia się w gronie szerszym, niż tylko członkowie Ruchu. W ten sposób dopełniło się przesłanie adwentowego Dnia Wspólnoty: człowiek zasiał ziarno w sercach słuchaczy. Wzrost pozostaje dziełem Boga.

            Boże dzieło można było bardzo konkretnie wesprzeć podczas agapy, włączając się w trzecią już edycję akcji Diakonii Misyjnej „Smaczek na maczek”.  Nie brakło amatorów znakomitych wypieków, hojnie przy tym wspierających przyszłe wyjazdy misyjnych wolontariuszy z Ruchu Światło-Życie w różne strony świata.

Foto: Monika Jasina

Galeria