15 października br. o godz. 13.30  w Kościele pw. Św. Piotra i Św. Jana w Krośnie odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Po Mszy Św. trumna ze zmarłymi dziećmi zostanie złożona w grobowcu, który powstał w 2010 roku na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Krośnie.

Grób, w którym spoczywają zmarłe dzieci jest dla rodziców zarówno symbolicznym jak i realnym miejscem spotkania z utraconym dzieckiem. Jest to  wyjątkowy i jedyny grób w Polsce,  gdzie spoczywa tak duża liczba dzieci zmarłych przed urodzeniem – 382 ciała. W tym roku pochowamy kolejne 50.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy doświadczyli straty nienarodzonego dziecka oraz tych, którzy pragną ich modlitewnie i duchowo wesprzeć. Pogrzeb ten pomoże po chrześcijańsku przeżywać ból i żałobę, będzie okazją do modlitwy, zadumy i refleksji nad wartością życia ludzkiego. Będzie on wyrazem troski o życie ludzkie, które jest święte i należy się mu szacunek od poczęcia aż do śmierci oraz prawo do pochówku.

Beata i Andrzej Guzikowie z Krosna