A Ty jak przeżyłeś Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny?

Kończy się październik, który w tym roku był w całym Kościele przeżywany pod hasłem: MISJE! Papież Franciszek, ogłaszając Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, chciał zwrócić naszą uwagę na misyjność Kościoła i powołanie misyjne każdego z nas. Diakonie misyjne Ruchu w kilkunastu diecezjach dwoiły się i troiły, głosząc świadectwa, organizując spotkania, przeżywając wydarzenia modlitewne. Podczas Oazy Jedności Diakonii Misyjnej w Krościenku zawierzyliśmy Niepokalanej Matce Kościoła inicjatywy misyjne Ruchu. Na naszej stronie też było widać misyjne poruszenie.

A TY, JAK PRZEŻYŁEŚ NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY?

Może wysłuchałeś kazania misjonarza, który był zaproszony do twojej parafii? Może nawet kupiłeś jakiś misyjny gadżet i już masz poczucie, ze wsparłeś jednym banknotem sierociniec na innym kontynencie czy parafię w buszu? Czy sądzisz, że to wystarczy?

Na szczęście, kiedy dziś przełożymy kartkę w kalendarzu, nie skończy się nasza troska o misje.

DALEJ SIĘ MÓDL: za misjonarzy, za miejsca na świecie, gdzie dalej nie dotarła Dobra Nowina, za inicjatywy i członków Diakonii Misyjnych. Możesz do tego użyć słów modlitwy, diakonii z Krakowa: (…)

www.oaza.pl

Czytaj całość