Serdecznie zapraszamy dziewczyny, żony, matki, wdowy, które chcą odkryć w sobie na nowo kobiece piękno, wartość swojej wyjątkowości, aby jej Dusza potrafiła odczytać co Bóg Ojciec zamierza uczynić w Jej życiu.

Kobieto! Tak jak maseczka lub krem przywraca naszej skórze blask, tak zatrzymanie się i wsłuchanie się w siebie, pomoże Ci odkryć na nowo kobiecość i zrozumieć że to jest wyjątkowy dar, który wymaga pielęgnacji przede wszystkim pielęgnacji ducha  – duchowe SPA – z którego wychodzimy odmienione.

 Ojciec święty Franciszek podczas homilii w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2020 roku powiedział:

„Zacznijmy zatem rok pod znakiem Matki Bożej, Niewiasty, która utkała człowieczeństwo Boga…, zadajmy sobie pytanie: ”Czy potrafię patrzeć na ludzi sercem? Czy potrafię patrzeć na osoby sercem? Czy zależy mi na ludziach, z którymi żyję, czy też je niszczę plotkami? A przede wszystkim czy w centrum mego serca jest Pan? – czy inne wartości, inne interesy, moja kariera, bogactwa, władza”. Tylko jeśli życie jest dla nas ważne, będziemy potrafili się o nie zatroszczyć i przezwyciężyć otaczającą nas obojętność. Prośmy o tę łaskę: by przeżyć rok z pragnieniem zatroszczenia się o innych.”

Tą prawdę pomoże nam odkrywać;

Ojciec Wiesław Krupiński SJ –  Jest autorem kilku książek oraz artykułów. Pracował w duszpasterstwie parafialnym służąc pomocą różnym grupom duszpasterskim. W Czechowicach założył przy współudziale wielu osób dobrej woli Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio o zasięgu ogólnokrajowym. konferencje dla nauczycieli, lekarzy i innych grup społecznych. Pracował jako rekolekcjonista w parafiach polskich i zagranicznych, głosił rekolekcje dla sióstr zakonnych, grup modlitewnych, prowadził rekolekcje dla małżeństw i rodzin oraz św. Ignacego (Ćwiczenia Duchowne) i dni skupienia dla młodzieży i starszych; był i jest kierownikiem duchowym wielu osób. Obecnie prowadzi krąg wdów i wdowców. Pracował wśród Polonii w Grecji, a ostatnio w Chicago. Z Chicago przybył do Nowego Sącza, gdzie pragnie służyć w miarę sił i zdrowia tym, do których go Bóg posłał. Największym zainteresowaniem od wielu lat dla niego jest Ewangelia, która – jak często powtarza – będzie aktualna do końca świata i sięga poza grób. Dlatego jest najważniejsza dla wszystkich ludzi. Lubi piesze wędrówki po górach oraz dobrą lekturę.

Kobietą nie wystarczy się urodzić, kobiecość doskonali się w ciągu całego życia, dlatego będziemy poruszać ważne tematy dla nas:

– O godności i powołaniu kobiety

–  Akceptacji siebie i zgoda na własne życie

– O przebudzeniu się do prawdziwego życia

– Obawy i nadzieje

Aby umocnić swojego ducha:

– Wspólna Eucharystia

– Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

– Możliwość indywidualnej rozmowy z kapłanem i doradcami życia rodzinnego

– Wspólne uwielbianie Pana podczas modlitwy osobistej i adoracji

– Wyciszenie się i otwarcie na działanie w nas Bożej tajemnicy

Aby umocnić nasze ciało:

– Wspólne posiłki

– W przerwach kawusia, herbatka, ciasteczko

– Warsztaty artystyczne

– Warsztaty dekoracyjne

– Babski wieczór z  niespodzianką

– Doświadczenie radości bycia we wspólnocie

Zaczynamy w piątek 21 lutego o godz: 18.00 a kończymy w niedzielę 23 lutego o godz: 13.00 wspólnym obiadem.

Miejsce: Ośrodek Caritas w Myczkowcach

Zgłoszenia: można zapisać się przez:

e-mail: tpmazur@wp.pl