Zakończenie roku pracy Domowego Kościoła w rejonie Lesko

„… Zawsze się radujcie! Nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście!…”
W dniu 8-VI-2014 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie Rejonu Lesko zakończyła kolejny rok pracy i formacji. Spotkanie odbyło się w nowej szkole podstawowej w Baligrodzie, na które oprócz Gospodarzy, przybyły kręgi rodzin z Tarnawy Dolnej, Czarnej, Ustrzyk Dolnych i Leska.
Dzień Wspólnoty rozpoczął się wspólna modlitwą i słowem moderatora DK, ks. Janusza Łuca, który mówił o działaniu Ducha Świętego w Kościele i zwrócił uwagę, że aby mimo zakończenia roku formacji nie zatrzymywać się w drodze do Boga.
Po kawie i smacznych ciastach serwowanych przez baligrodzian, odbyły się spotkania w grupach. Motywem przewodnim spotkań było działanie Ducha Św., który powołuje nas i uzdalnia do ewangelizacji.
Następnym punktem dnia był Namiot Spotkania i po nim jako punkt główny – Eucharystia. Na początku mszy św. Proboszcz parafii Baligród przywitał wszystkich wiernych i rodziny Domowego Kościoła. Słowo Boże do zgromadzonych w kościele wygłosił  ks. Janusz Łuc, który kontynuował rozpoczęte wcześniej rozważania o działaniu Ducha Św. w życiu człowieka.

Po Eucharystii, przeszliśmy powtórnie na teren szkoły, gdzie przy wspólnym ognisku, rodziny mogły się cieszyć się wspólnie z radości spotkania przy pieczonych kiełbaskach, ciastach i kawie.

Całe spotkanie miało dopełnienie w świadectwach i wspólnym śpiewie na chwałę Pana. Swoje świadectwo, w 25-ą rocznicę święceń kapłańskich powiedział ks. proboszcz z Baligrodu oraz małżeństwo obchodzące 23 rocznicę ślubu. Po śpiewach, zakończeniem było błogosławieństwo księdza moderatora dla wszystkich przybyłych na Dzień Wspólnoty.    
                            
Z Panem Bogiem!
Wiesława i Tomasz Prawda – DKS Lesko