„Powrót do żródeł” – rekolekcje w Rzepedzi 17-19.10.2014r.

W dniach od 17 do 19 października 2014 roku w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi odbyły się rekolekcje organizowane przez rejon Leski Domowego Kościoła pod hasłem „Powrót do źródeł”.
Rekolekcje prowadzili ksiądz prałat Stanisław Czenczek oraz Elżbieta Kozyra z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła z Krościenka nad Dunajcem, z centrum Ruchu Światło-Życie, zwanego potocznie „Domem na Jagiellońskiej”.

W rekolekcjach wzięło udział 82 osoby (w tym 19 dzieci) z pięciu parafii rejonu – Baligrodu, Czarnej, Leska, Tarnawy i Ustrzyk Dolnych. Przyjechała też młodzież – animatorki z Ruchu Światło-Życie, które zapewniły opiekę nad dziećmi.
Gościnne – jak zawsze – progi rzepedzkiego Domu Rekolekcyjnego przez niemal 3 dni były miejscem rozważania Tajemnicy Bożej Miłości, łaski sakramentu małżeństwa oraz charyzmatu Domowego Kościoła i sylwetki jego założycieli – Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego i siostry Jadwigi Skudro. Zarówno ksiądz Czenczek jak i Elżbieta Kozyra byli nie tylko świadkami powstawania i kształtowania się Ruchu, ale także osobiście poznali jego założycieli. Dlatego ich konferencje dotyczące czasów powstawania Ruchu były tak bardzo cenne.
„Powrót do źródeł”, to nie tylko historia Ruchu Światło-Życie, ale również – a może przede wszystkim – czas  poświęcony Bogu, czas na modlitwę, czas poświęcony współmałżonkowi. Dialog małżeński poprzedzony konferencją wprowadzającą, był wyjątkowy i owocny, codzienna Eucharystia umacniała i radowała, a codzienny Różaniec – wszak to październik – wzmacniał miłość do Niepokalanej Matki Kościoła.

Z całego serca dziękujemy za wszelką pomoc i gościnność – księdzu dyrektorowi Januszowi Łucowi, który o każdej porze był gotów wspierać nas  – zarówno technicznie jak i duchowo. Dziękujemy Elżbiecie za poświęcenie czasu – nawet wbrew oczywistym przeszkodom zdrowotnym, za wspaniałe opowieści i całe ciepło, które nam przekazała. Dziękujemy księdzu Prałatowi – nie tylko za duchowe przewodnictw, ale także za lekcję patriotyzmu i historii Ojczyzny.
Dziękujemy wreszcie Panu, który zechciał nas zebrać w Rzepedzi, aby poprowadzić nas do źródeł – źródeł Ruchu, źródeł sakramentu małżeństwa, źródeł Jego miłości.

Małgorzata i Jacek Piecuchowie