Krzyż KWC w Wielkich Oczach

Podróżując po rejonie Radymno w dniu 4 marca Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka dotarł do parafii Wielkie Oczy przywieziony przez członków Domowego Kościoła z Miękisza Nowego. Licznie zgromadzeni członkowie wspólnoty parafialnej powitali go wspólnym śpiewem i modlitwą.

Podczas mszy świętej koncelebrowanej przez trzech kapłanów słowo do zebranych wygłosił ks. Bartłomiej Zakrzewski. Mówił do zebranych przywołując słowa Sługi Bożego  ks. Franciszka Blachnickiego o sile i mocy  jaką kryje w sobie Krzyż, o sensie cierpienia, o dźwiganiu krzyża przez każdego z nas. Przedstawił nam świadectwo niedawno zmarłego członka Ruchu Światło Życie Grzegorza Mroczki, kładąc nacisk na jego sposób przeżywania krzyża, który Pan Bóg na niego nałożył i jego ufność Bogu, cytując jego słowa że Pan Bóg pokaże mu, że to wszystko ma sens, – „Mam nadzieję, że jak go kiedyś spotkam, to po prostu mi wszystko wyjaśni”.

Po zakończonej Eucharystii rozpoczęła się adoracja Krzyża prowadzona przez młodzież ze wspólnoty oazowej z naszej parafii.

Uwielbialiśmy Pana Jezusa przez śpiew i modlitwę przebłagalną i wstawienniczą w którą włączone były intencje przyniesione przez członków parafii.
 

Na koniec czuwania kapłani po zaśpiewanym Apelu Jasnogórskim udzielili zgromadzonym błogosławieństwa.