REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE W KAŃCZUDZE 23-25 października 2015

W dniach 23-25 października 2015 roku w Parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Kańczudze odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne. Prowadzącymi byli ks. Janusz Krygowski, oraz para małżonków Halina i Janusz Krajnikowie. W organizację tak wielkiego wydarzenia zaangażowani byli:
•    Ksiądz Proboszcz parafii pw. Świętego Michała Archanioła ks. prałat dr Wojciech Pac
•    Wspólnoty działające przy parafii i Urząd Gminy Kańczuga
•    Ruch Światło-Życie Domowy Kościół
•    Młodzież z Ruchu Światło-Życie,
•    Diakonie działające w Ruchu Światło-Życie rejonu Przeworsk
Takie rekolekcje mieszkańcy Kańczugi mieli możliwość przeżywać po raz pierwszy. Na wstępie ks. Proboszcz wyraził wielką radość z możliwości realizacji jego „marzenia od wielu lat” jakim były właśnie Rekolekcje Ewangelizacyjne. Przeprowadzono je według charyzmatu Ruchu Światło-Życie. W rekolekcjach wzięło udział łącznie ok. 260 osób: małżeństwa, młodzież i dzieci.
Uczestnicy w ciągu trzech dni wysłuchali konferencji ks. Janusza Krygowskiego, wspartych świadectwem pary prowadzącej Haliny i Janusza Krajników. Dla wielu uczestników tych Rekolekcji sama forma, oraz treść była wielkim duchowym doświadczeniem. Wiele osób poznało żywego Chrystusa i kim tak naprawdę On jest. Wielu też podczas tych rekolekcji miało okazję po raz pierwszy w swoim życiu, bardzo świadomie przyjąć do swego życia Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Bardzo mocno uczestnicy przeżyli modlitwę wstawienniczą w sobotę wieczorem, a na twarzy wielu osób pojawiły się łzy. Kolejnym mocnym akcentem były świadectwa bycia w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka, czyli modlitwa i post za osobę uzależnioną od alkoholu, które przyczyniły się do podpisania przez kilkanaście osób deklaracji KWC. Na oczach wszystkich dokonywał się cud uzdrowienia relacji, otwierania oczu, uszu i serc  na to, co do tej pory wydawało się nie ważne. Wraz z upływającym czasem i odkrywania kolejnych praw życia duchowego rosła świadomość, że Światło i Życie wzajemnie się przenikające to Boży plan dla człowieka.