Domowy Kościół – Odpowiedzialni

 

Moderator Diecezjalny Ruchu ŚwiatłoŻycie

Ks. Daniel TROJNAR
ul. św. J. S. Pelczara 4
37-700 PRZEMYŚL
tel. 16 676 09 65
email: dantroi(at)wp.pl

 

Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła

          Ks. Zbigniew MALEC
         
tel. 17 225 05 35
          email: zmalec(at)poczta.onet.pl

Para Diecezjalna Domowego Kościoła

         Grażyna i Stanisław CZEPIŃSCY
        
tel. 603 592 110
         email: dk(at)czepiński.com

 

Moderatorzy i Pary Rejonowe Domowego Kościoła


Rejon BRZOZÓW

Moderator – Ks. Tomasz SZAJNA
Para rejonowa – Marta i Stanisław SUPLOWIE
                       email: supel368(at)poczta.fm

Rejon JAROSŁAW I

Moderator – Ks. Piotr CZARNIECKI

Para rejonowa – Elżbieta i Mieczysław LISIECCY
                      email: mietek55(at)o2.pl

Rejon JAROSŁAW II

ModeratorKs. BArtłomiej ZAKRZEWSKI
                 tel. 500 527 906
Para rejonowa – Aneta i Paweł SOCHOWIE
                      email: anetasocha(at)live.com

Rejon KROSNO I

ModeratorKs. Wojciech SABIK
Para rejonowa – Magdalena i Krzysztof JÓZEFCZYKOWIE
                      emai: magdajozefczyk(at)op.pl

Rejon KROSNO II

ModeratorKs. Stanisław MORAWSKI
                 tel. 13 436 64 81
Para rejonowa – Narcyza i Janusz CIECIUROWIE
                      emai: narcyzacieciura(at)interia.pl

Rejon KROSNO III

Moderator – Ks. Jan BIELEC
          tel. 13 432 01 80
Para rejonowa – Irena i Stanisław ŁOJKOWIE
                      emai: dkkrosno3(at)gmail.com

Rejon LESKO

Moderator Ks. Janusz ŁUC
Para rejonowa – Bogusława i Andrzej PAŁYSOWIE
                      emai: andrzejpalus-59(at)o2.pl

Rejon LEŻAJSK

Moderator – Ks. Marek BACIOR
Para rejonowa – Anna i Stanisław GONGOLOWIE
                     
email: k.gongola(at)op.pl

Rejon ŁAŃCUT I

ModeratorKs.
Para rejonowa – Danuta i Andrzej PALUCHOWIE
                      email: a_paluch(at)poczta.onet.pl

Rejon ŁAŃCUT II

Moderator – Ks. Marcin LORENC         
Para rejonowa – Anna i Stanisław PLĘSOWIE
                      email: annaples(at)wp.pl

Rejon PRZEMYŚL I

Moderator – Ks. Witold BURDA
          tel. 16 733 31 12
Para rejonow – Beata i Krzysztof ZALESCY
                    email: zaleskabeata(at)interia.pl

Rejon PRZEMYŚL II

Moderator – Ks. Krzysztof MIERZEJEWSKI
Para rejonowa – Dorota i Marek KULPOWIE
                      email: coolpeks(at)gmail.com

Rejon PRZEWORSK

Moderator – Ks. Roman KOCAJ
Para rejonowa – Bożena i Krzysztof SOKOŁOWIE
                      email: bksokol337(at)interi.pl

Rejon RADYMNO

Moderator – Ks.
Para rejonowa – Joanna i Jan KOZŁOWSCY
                      email: jasko3500(at)gmail.com

     
Rejon RYMANÓW

Moderator – Ks. Jan NIGBOROWICZ
                 tel. 13 431 15 04
Para rejonowa – Bogusława i Stanisław NIZIOŁKOWIE
                      email: niziolekstan(at)gmail.com

Rejon SANOK

Moderator – o. Stanisław MACIASZEK
Para rejonowa – Genowefa i Zbigniew KOPCZYŃSCY
                      emai: gieniakop(at)interia.pl
                                          
 

DIECEZJALNE DIAKONIE SPECJALISTYCZNE

DIAKONIA LITURGICZNA

          Para odpowiedzialna: Małgorzata i Wojciech PISANIAK

DIAKONIA MODLITWY

          Moderator – Ks. Bartłomiej ZAKRZEWSKI

DIAKONIA ŻYCIA
    
          Para odpowiedzialna:
Barbara i Wiesław LITWIN

DIAKONIA WYZWOLENIA

          Moderator – Ks. Stanisław CZENCZEK

DIAKONIA KOMUNIKOWANIA SPOŁECZNEGO

          Para odpowiedzialna: Barbara i Zbigniew WAWRZYŃSCY

DIAKONIA REKOLEKCYJNA

          Para odpowiedzialny: Monika i Wiesław NOWAKOWIE

DIAKONIA EWANGELIZACJI

          Moderator – Ks. Janusz KRYGOWSKI

DIAKONIA FORMACJI DIAKONII

          Moderator – Ks. Krzysztof MIERZEJEWSKI

DIAKONIA DEUTEROKATECHUMENATU

          Moderator – Ks. Władysław HAJDUK

DIAKONIA ŚRODKÓW MATERIALNYCH

          Para odpowiedzialna – Bożena i Krzysztof LEŃCZYKOWIE

aktualizacja: 24.09.2013

Domowy Kościół – Wydarzenia

III Krąg Diecezjalny Domowego Kościoła 
Ruchu Światło-Życie
Archidiecezji Przemyskiej  
Wierzawice 06.03.2010 r.
 
 
W dniu 06 marca 2010 r. w Wierzawicach – Rejon Leżajsk odbył się III w tym roku formacyjnym krąg diecezjalny Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Przemyskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas para krajowa Domowego Kościoła Jolanta i Mirosław Słobodowie ze Szczecina, oraz moderator krajowy Domowego Koscioła ks. Andrzej Wachowicz z Koszalina.
 
Konferencję o roli kapłana w Domowym Kościele wygłosił ks. Stanisław Czenczek, który był moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło – Zycie i Domowego Kościoła w naszej archidiecezji, oraz pełnił obowiązki moderatora krajowego Domowego Kościoła.
 
Odprawionej w parafialnym kościele w Wierzawicach Eucharystii, w której uczestniczyli również członkowie Domowego Kościoła rejonu leżajskiego, przewodniczył moderator krajowy Domowego Kościoła ks. Andrzej Wachowicz, który również wygłosił homilię opartą na przypowieści o Synu Marnotrawnym.
 
Podczas popołudniowych obrad kręgu wszystkie pary rejonowe podzieliły się tym co dzieje się w ich rejonach, jak wygląda ich posługa i współpraca z kapłanami moderatorami, oraz formacja małżeństw w kręgach Domowego Kościoła.
 
Jola z Mirkiem podzielili się swoim doświadczeniem trwania w Domowym Kościele (a są w nim od 17 lat) i pełnionej posługi pary krajowej Domowego Kościoła, natomiast ks. Andrzej odkrywaniem swojego powołania do pełnionej posługi moderatora krajowego Domowego Kościoła.
 
Para krajowa wraz moderatorem krajowym DK wyrazili swoją wdzięczność za zaproszenie i za dar tego spotkania, przekazując jednocześnie pozdrowienia dla wszystkich członków Domowego Kościoła Archidiecezji Przemyskiej.
 
Wszyscy uczestnicy kręgu otrzymali różańce, które zostały przywiezione przez parę diecezjalną DK, oraz pary rejonowe DK: Edytę i Dariusz Tkacz, Agatę i Jarosława Krukar, Marię i Mariusz Gmyrek z rekolekcji podczas Pielgrzymki Domowego Kościoła Archidiecezji Przemyskiej do Ziemi Świętej która odbyła się w dniach 21 luty do 1 marzec 2010 r
Para diecezjalna Domowego Kościoła
Ruchu Światło – Życie
Ewa i Darek Koperscy

Rejon Sanok

Moderator Rejonowy Ruchu Światło – Życie

   Ks. Łukasz PIRÓG  
   Parafia pw. Przemienienia Pańskiego
   Sanok
   tel. 691 791 775

Moderator Rejonowy Domowego Kościoła

   O. Stanisław  MACIASZEK
   
Parafia pw.  Podwyższenia Krzyża Świętego- Sanok
   
tel. 510 581 601

Para Rejonowa Domowego Kościoła

   Genowefa Zbigniew KOPCZYŃSCY
   tel. 501 752 263

Animatorzy Domowego Kościoła

Parafia Sanok pw. Chrystusa Króla

Krąg Św. Antoniego

Zofia Ryszard WALCZAK

Krąg Św. Andrzeja Boboli

Czesława Kazimierz KOCZOT

Krąg Św. Judy Tadeusza

Danuta Stanisław PASTYRZAK

Krąg Św. Siostry Faustyny

Maria Tadeusz  HAŁAS

Krąg Św. Marii i Alojzego Beltrame Quattrocchi

 Agnieszka Mirosław  KRAUZ            

Parafia Sanok pw. Podwyższenia Krzyża – O.O. Franciszkanie

Krąg Św. Ojca Pio

Maria Adam PISZKO

Krąg Św. Franciszka

Elżbieta Jacek SZUBA
Krąg Św. Jana Bosko

Monika Marek BREWCZAK

Krąg Św. Jana Pawła II

Elżbieta Jacek DYDEK

Parafia Sanok pw. Przemienienia Pańskiego

Krąg Św. Zygmunta Gorazdowskiego

Maria Jacek  LIPIŃSKI

Krąg Św. Biskupa Sebastiana Pelczara

   
           Janina Józef KISZKA

Krąg Bł.  Franciszka Blachnickiego

           Wanda Jerzy KOZIMOR

 

Parafia Sanok pw.  Najświętszego Serca Pana Jezusa

Krąg Św. Maksymiliana

Monika Piotr KOPCZYK

Krąg Św. Jana z Dukli

Irena Kazimierz  WĘGRZYN

Krąg Św. Pawła Apostoła

     Janina Jan WĘGRZYN  

Parafia Sanok Dąbrówka pw.  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Krąg Św. Barbary

Barbara  Zbigniew  WAWRZYŃSKI

Krąg Bł. Bronisława Markiewicza

 Ewa Witold  STRUG

Parafia Bukowsko pw. Podwyższenia Krzyża

Krąg Św. Stanisława

Zofia Jan ŁUSZCZ    

Krąg  Św. Jana Pawła II

Małgorzata Józef TOKARZ

Krąg Św. Rity
Magdalena Piotr GRZEŚ

Parafia Nowy Zagórz pw. Św. Józefa Rzemieślnika

Krąg Św. Józefa Rzemieślnika

   Emila  Kazimierz GOŁDA

 

Parafia Zahutyń pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Krąg Św. Joanny Beretty Molly

   Krystyna Paweł WITOWICZ

Parafia Mrzygłód pw. Rozesłania Apostołów

Krąg Św. Anny

   Anna Andrzej  WDOWIAK

 

PARY   ŁĄCZNIKOWE

Parafia pw. Chrystusa Króla – Sanok

   Maria Tadeusz HAŁAS
   tel. 693 963 682  

Parafia pw. Rozesłania Apostołów – Mrzygłód, Podwyższenia Krzyża – Sanok

   Maria Mieczysław NAPARŁA
   tel. 13 46 342 13

Parafia pw. NSPJ – Sanok, Najświętszej MP Królowej Polski – Zahutyń, Św. Józefa Rzemieślnika – Nowy Zagórz

   Bożena Jacek PAŁYS
   tel. 13 46 232 43

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego – Sanok, Narodzenia NMP – Sanok, Podwyższenia Krzyża – Bukowsko

   Urszula Marian KROWIAK
   tel. 13 49 341 43

 


DIAKONIE SPECJALISTYCZNE RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

Diakonia Liturgii

Joanna Zdzisław OSTROWSCY
tel. 13 46 308 00
Dorota i Ryszard SZCZUDLIK
tel. 13 46 443 62

Diakonia Życia

   Renata Piotr KOBIAŁKA
   tel. 13 46 336 71

Diakonia Wyzwolenia

   Urszula Marian KROWIAK
   tel. 13 49 341 43 

Diakonia Modlitwy

   Krystyna Bogusław PELC
   tel. 697 274 762

Diakonia Ewangelizacji

   Ewa Jacek CZECH
   tel. 13 46 417 71 

Diakonia Komunikowania Społecznego

   Barbara Grzegorz LANGENFELD
   tel. 692 591 535  

Diakonia Muzyczna

   Agnieszka Bogusław SŁOWIK
   tel. 502 289 530 

Diakonia Słowa

             Elżbieta Józef WOLANIN
     tel. 508 722 219 

aktualizacja 25.09.201