Diakonia Środków Materialnych

Misja Diakonii:

„Diecezjalna Diakonia Środków Materialnych, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialna za zaplecze materialne w naszym ruchu. Jej zadaniem jest przede wszystkim troska o sprawy finansowe i gospodarcze. Przeróżne zbiórki pieniędzy, poszukiwanie osób, które są w stanie ofiarować datki na potrzeby oazy, oraz zajęcie się przygotowywaniem różnych wydarzeń oazowych od strony gospodarczej to jej pole działania.”

Co robimy?

Diakonia Środków Materialnych jest odpowiedzialna za wszelkie potrzeby materialne w Ruchu naszej Archidiecezji. Zajmujemy się tworzeniem i szukaniem różnym źródeł finansowania wszelkiego rodzaju potrzeb poprzez szukanie sponsorów, funduszy krajowych i międzynarodowych. Uzyskane pieniądze przeznaczone są m. in. na: remonty i zakup potrzebnych sprzętów do domów rekolekcyjnych, dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji materialnej, pomoc członkom oazy w trudnej sytuacji życiowej, oraz w miarę możliwości pomagamy w spełnianiu wszelkich bieżących potrzeb w naszej wspólnocie. Ponadto DŚM zajmuje się pomocą i koordynacją inicjatyw podejmowanych w ramach Ruchu przez dzieci, młodzież, małżeństwa na szczeblu parafialnym, rejonowym i diecezjalnym. Współpracujemy też z innymi diakoniami specjalistycznymi działającymi w naszej diecezji m. in. z Diakonią Jedności. Jednak naszym najważniejszym zadaniem jest szerzenie ewangelicznego spojrzenia na sprawy finansowe i wzbudzanie świadomości odpowiedzialności materialnej w członkach naszego Ruchu.

Aktualności Diakonii

Bóg ma dużo pieniędzy

My, animatorzy archidiecezji przemyskiej studiujący w Krakowie, spotykamy się co miesiąc. Zaczynamy od rozmowy o tym, jakie tematy będziemy podejmować w nadchodzącym roku akademickim. Przed nami trzeci rok wspólnej pracy. W czasie pierwszego roku rozważaliśmy [czytaj dalej]

02 grudnia 2016|Diakonia Środków Materialnych|Możliwość komentowania Bóg ma dużo pieniędzy została wyłączona

Kontakt z nami

Odpowiedzialni

  • Anna Sowa
    664 926 784
    kocajroman@o2.pl

Go to Top