Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Uczestnicząc w rekolekcjach trzeciego stopnia Oazy Nowego życia dla Rodzin zamknęliśmy etap formacji podstawowej w naszym ruchu, w którym jesteśmy od sześciu lat. Tematyka trzeciego stopnia oazy skupia się na budowaniu więzi we wspólnocie Kościoła, poprzez budowanie więzi w rodzinie, macierzystym kręgu a przez to w parafii. Intensywny program każdego dnia nie pozwolił nam się nudzić, a czas spędzony na modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu umacniał ducha i otwierał nas na potrzeby bliźnich. Spotkania w grupach dzielenia były źródłem poznania potrzeb innych wspólnot oraz wymiany doświadczeń i pomysłów na uczestnictwo w posłudze w Domowym Kościele.

Dodatkowym ubogaceniem tego czasu była możliwość spędzania go w towarzystwie młodzieży. Codziennie wspólnie pielgrzymowaliśmy do kościołów stacyjnych i korzystaliśmy z doświadczenia młodych w służbie przy ołtarzu. Obecnie stajemy przed wyborem drogi dalszej posługi w ruchu Światło Życie. Może to być jedna z diakonii, które już działają lub taka której potrzebę utworzenia podpowie Duch Święty. Mamy też nadzieję, że nasze dzieci w przyszłości wybiorą oazową drogę życia młodych, wśród ludzi którzy doceniają prawdziwe wartości i idą za natchnieniem Ducha Świętego.

Cieszy nas, że od najmłodszych lat obserwują jak wielu ludzi pragnie bliskości Boga. Wspólne posiłki, zabawy, śpiewy z innymi dziećmi i diakonią wychowawczą pozostaną w ich wspomnieniach. My zaś jesteśmy spokojniejsi o ich przyszłość, wiedząc że przekazujemy im nieprzekłamany obraz Boga – świadectwo miłości Boga do człowieka, każdego człowieka bez wyjątku.

Szczęść Boże,
Sylwia i Damian Wyderka z Krosna