6 grudnia w nowym kościele parafialnym w Rogach członkowie rymanowskiego rejonu Ruchu Światło-Życie przeżyli Adwentowy Dzień Wspólnoty.
Naszą wspólnotę zawiązali bracia i siostry z Diakonii Jedności, a stworzyli ją członkowie Domowego Kościoła i Oazy Młodzieżowej.
W czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu wysłuchaliśmy odczytanego fragmentu Pisma Świętego. To nasze modlitewne spotkanie z Bogiem było świadectwem naszego adwentowego oczekiwania na przyjście Pana.
Mszę Świętą celebrował ks. Władysław Hajduk, on też wygłosił nawiązującą do słów Ewangelii homilię.
Po Mszy Świętej wszyscy zostali zaproszeni do miejscowego Domu Ludowego gdzie miała miejsce dalsza część Dnia Wspólnoty. Pierwszy wygłosił konferencję ks. Władysław Hajduk. Mówił o przeżywaniu niedzieli, Eucharystii i sprawczej mocy Ducha Świętego. Następnie w czasie spotkań w grupach ubogacaliśmy się świadectwami braci i sióstr o tym, jak pełniej przeżywać niedzielę w naszych rodzinach. Zakończeniem pracy w grupach była krótka modlitwa wstawiennicza.
Już przy ciastku i herbacie obejrzeliśmy pouczające przedstawienie o modlitwie różańcowej w wykonaniu członków kręgu DK z Lubatowej. Następnie Diakonia Życia podzieliła się z nami wiedzą, którą każdy z nas powinien posiadać, aby móc świadczyć o tym co jest dobre, a co jest złe w nowoczesnych metodach planowania rodziny.
Na zakończenie przybył św. Mikołaj z prezentami dla uczestników. Była to miła niespodzianka dla wszystkich, a w szczególności dla dzieci.

Fotorelacja