06 lutego 2016 w Kraczkowej k/ Łańcuta w parafii pw. Św. Mikołaja odbyło się spotkanie III Kręgu Diecezjalnego Domowego Kościoła.
Spotkanie rozpoczęło się Namiotem Spotkania podczas którego rozważaliśmy Słowo Boże, które jest dla nas wszystkich źródłem mądrości i które wskazuje nam właściwą drogę, Następnie ksiądz proboszcz przedstawił nam historię kościoła i zachęcił do odwiedzania tej świątyni słynącej z cudów jakie się dokonują za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
Podczas Eucharystii homilię wygłosił ks. Krzysztof Mierzejewski. Zwrócił nam uwagę na to, że łatwo jest ulec pokusie bezkompromisowej walki o zasady, o jakąś ideę, w którą słuszność święcie się wierzy. Uwrażliwiał nas, abyśmy jako osoby odpowiedzialne potrafili dostrzec ponad racją – o którą można by toczyć bój – jakiejś wartości dobra, którego nie warto zaprzepaścić, a o które warto naprawdę zawalczyć. Ukazał, że czasem warto pozornie przegrać aby w rzeczywistości odnieść zwycięstwo.
Podczas formacyjnej części kręgu ks. Zbigniew Malec moderator diecezjalny DK ukazał nam rolę kapłana w Domowym Kościele, który przede wszystkim reprezentuje Chrystusa, jest przedstawicielem Kościoła, doradza i błogosławi.
Następnie zgłębialiśmy struktury DK oraz zadania wspólne dla wszystkich par odpowiedzialnych. Zrozumieliśmy, że odpowiedzialność to przede wszystkim troska o rozwój dobra, troska o program formacyjny w ciągu roku i wakacji, to troska o formację powierzonych nam na dany czas małżeństw, troska o każde małżeństwo Domowego Kościoła.
Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas, za tę wspólnotę, gdzie możemy wzrastać, ubogacać się Słowem modlitwą i życiem.

Fotorelacja