16 kwietnia 2016 r. na stadionie miejskim w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z 1050 rocznicą chrztu Polski
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu wszystkich członków Ruchu Światło-Życie.
Zapraszamy młodzież, Oazę Dorosłych oraz rodziny Domowego Kościoła.
Organizujemy wspólny wyjazd grupy z naszej archidiecezji. Zarezerwowaliśmy na stadionie INEA Poznań 70 miejsc (1 autokar) we wspólnym sektorze tak aby cała nasza wspólnota RŚ-Ż z całego kraju mogła zająć miejsca obok siebie.

Planowany wyjazd z Przemyśla 15.IV 2016 (piątek) wieczorem.
Spotkanie w Poznaniu 16 IV 2016 (sobota) od godz. 10.30
Wyjazd z Poznania 16 IV 2016 (sobota) wieczorem.

Zapisy u Moniki i Wiesława Nowaków 17 226 31 09 kom: 662 090 882
Koszt: 150zł/osobę zawiera: wejściówka na stadion, ciepły posiłek, picie, śpiewnik jubileuszowy, okolicznościowa pamiątka, szalik „DK + RS-Ż”, koszt przejazdu autokarem.

W tym wyjątkowym roku pielgrzymki Domowego Kościoła do Kalisza nie będzie Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach 1050 rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu

Grażyna i Stanisław Czepińscy
para diecezjalna DK
Przebieg spotkania w Poznaniu: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”

Uwielbienie i Eucharystia
Wśród osób przygotowujących to wyjątkowe, historyczne wydarzenie – Nabożeństwo Uwielbienia i Eucharystię , są między innymi ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, ks. bp Grzegorz Ryś – przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Episkopacie, ks. bp Damian Bryl. Nie zabraknie też osób zaangażowanych w ewangelizację w środowisku poznańskim. Na uwagę zasługuje Poznańskie Wielbienie, Teatr Droga czy też Szkoła Nowej Ewangelizacji „Wspólnota św. Barnaby”. Całe spotkanie poprowadzi Pan Radosław Pazura wraz z małżonką. 1050-osobowy chór i orkiestrę ogarnie i poznański muzyk i kompozytor Leopold Twardowski, który zaprosił swoich przyjaciół z całej Polski, między innymi Natalię Niemen, Robert Friedricha Litzę z Arką Noego, rodzinę Pospieszalskich. Jubileuszowe Świętowanie na Inea Stadion to celebracje liturgiczne skoncentrowane na obrzędach chrzcielnych połączone ze świadectwami i uwielbieniem Boga. To najbardziej rozbudowane nabożeństwo zostało podzielone na części, w których swój udział zaznaczą muzycy, chór, teatr, kaznodzieje i świadkowie wiary. Zapraszamy do wspólnego przeżywania: Głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, głęboka refleksja nad wspólnotową naturą Kościoła, zaproszenie wszystkich uczestników do jeszcze pełniejszego otwarcia się na Chrystusa i zastanowienie się jakie miejsce w moim życiu dziś zajmuje Jezus Chrystus, celebracja imienia chrześcijańskiego i korowód Świętych, wielkie dziękczynienie za imię, które nosi każdy z nas, a które zostało nam nadane w momencie chrztu. W tej celebracji wezmą udział przedstawiciele młodzieży wszystkich diecezji w Polsce, którzy przyjadą z relikwiami świętych, abyśmy wraz z polskimi świętymi mogli Bogu dziękować za dar chrztu. Wreszcie chrzest dorosłych, odnowienie przyrzeczeń chrztu i posłanie każdego z nas do głoszenia Ewangelii.
Świętujmy razem !