Dwudziesty numer „Charyzmatu” już niedługo pojawi się w parafiach, a w nim: cztery strony więcej, dodatek Diecezjalnej Diakonii Liturgicznej, stałe działy i nowe relacje. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy niepublikowane wcześniej materiały, wśród których, znajdziecie między innymi…

… opowieść rozpoczynającą się w dziesiątym wieku, prowadzącą przez historię milenijnych obchodów aż do dzisiaj. Dowiecie się, kto wybudował pierwszą w Polsce bazylikę i czym była oświetlona podczas chrztu księcia Polan, jak obchodzono jubileusz pięćdziesiąt lat temu i jak powinniśmy świętować to wydarzenie dziś  („Tysiąc pięćdziesiąt”).

… informację o tym, jak pisze się po grecku katechumen i mistagogia oraz jakie miały pierwotnie znaczenie i dlaczego są do dziś używane w formacji członków Ruchu Światło-Życie. Odkryjecie również, że Armenia i Etiopia przyjęły chrzest kilkaset lat wcześniej, niż Polska („Zanurkuj w Chrystusie”).

… wyjątkowe opowieści dwóch osób, ochrzczonych w wieku dorosłym, które zechciały podzielić się swoimi wspomnieniami z czasu przygotowania i przyjęcia sakramentów chrześcijańskiej inicjacji. Przekonacie się, że tyle jest dróg odkrycia Boga, ilu ludzi na ziemi („Łaska przełomu”).

W dodatku „Amen” proponujemy teksty o Eucharystii, odczytywanej jako spotkanie z miłosiernym Ojcem oraz o wspólnotowej spowiedzi, z którą zapewne wielu zetknęło się podczas rekolekcji. Warto pogłębić swoje intuicje i obserwacje o rzetelną informację, wspartą o literaturę tematu.

Opcje prenumeraty, dodatkowe informacje i inne na: 

Charyzmat