Podczas 1050. rocznicy Chrztu Polski, w Poznaniu obecny był Ruch Światło-Życie. W kilkutysięcznym gronie nie zabrakło przedstawicieli Oazy Przemyskiej. Kilka słów radiosłuchaczom Radia FARA przekazał ks. Daniel Trojnar – moderator Oazy Przemyskiej.

Zrzut ekranu 2016-04-27 o 00.11.40

Tam gdzie jest cały Kościół, tam jest Ruch Światło-Życie.” – zaczął, dodając potem, że widok takiego grona oazowiczów sprawia, że „uświadamiam sobie jak wielką moc wlał chrzest w serca Polaków, naszą historię – dzieje narodu polskiego„.

Reprezentacja Ruchu z całej Polski stanowiła cztery tysiące osób, w tym oazowicze z Archidiecezji Przemyskiej. W sektorach „oazowych” dominowały charakterystyczne żółto-brązowe szaliki przygotowane przez gałąź Ruchu, Domowy Kościół, której członkowie stanowili przeważającą większość.

Ruch Światło-Życie odpowiada na wołanie Kościoła i że też bardzo głęboko związany jest z patriotyzmem„, kontynuował ks. Trojnar. Pytany o stan wiary w Polsce odpowiedział: „Ktoś, kto był w wielu miejscach na świecie nie powie, że w Polsce jest kryzys wiary. Ja uważam, że w Polsce jest rozkwit wiary!”. Następnie dodał: „dlatego Polska jest powołana, by tą wiarę nieść do Europy i nie tylko.