Rejon Jarosław, chcąc jak najdłużej trwać w radości Zmartwychwstania naszego Pana, w niedzielę 24 kwietnia spotkał się na tradycyjnym „Jajku”. Gościła nas parafia Bożego Ciała, czyli jarosławska Kolegiata.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii. Następnie w salce – po obrzędzie poświęcenia jajek – poczęstowaliśmy się tym tradycyjnym wielkanocnym symbolem życia, składając życzenia. Później przy domowych wypiekach i kawie rozmawialiśmy, dzieląc radościami życia codziennego, a także śpiewając wielkanocne pieśni.

Jednym ze świadectw opowiedzianych na forum był niezwykły sen i z nim związane wydarzenie. Jednej z członkiń Kręgu Rejonu Jarosław I przyśnił się św. Jan Paweł II, prosząc o modlitwę za nasz Ruch. Osoba ta niewiele myśląc udała się do swojej parafii spełnić prośbę Ojca Świętego i zamówić Mszę św. w intencji Ruchu. Wolnym terminem był 30 kwietnia. Intencja została zamówiona, ale dopiero na naszym spotkaniu doszliśmy do wniosku, że przecież jest to dzień wyborów Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie dla naszej diecezji. Osoba spełniająca prośbę wielkiego świętego o tym fakcie nie wiedziała. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że nie był to przypadek, ale wielki znak Bożej Opatrzności.

W trakcie spotkania wysłuchaliśmy świadectwa z udziału w diecezjalnej pielgrzymce naszego Ruchu na obchody rocznicy Chrztu Polski do Poznania. Po wspomnieniach z tego wydarzenia, trwając w nastroju patriotycznym, wzięliśmy udział w przygotowanym przez pary rejonowe quizie z historii Polski. Podzieleni na grupy odpowiedzieliśmy na 16 pytań związanych z tym ważnym dla naszej Ojczyzny wydarzeniem, odświeżając naszą wiedzę w tym temacie. Nasze spotkanie zakończyliśmy zaproszeniem na ostatni w tym roku Rejonowy Dzień  Wspólnoty, a po otrzymaniu błogosławieństwa w radosnych nastrojach rozeszliśmy się do naszych domów.