Na początek trochę historii…

W związku z trwającą nowenna przed 100 –leciem objawień Matki Bożej w Fatimie i tematem, który był przewidziany na rok 2015 – „POTĘGA RODZINY – domowy Kościół, którego nie przemogą bramy piekła” zrodził się pomysł, aby na nabożeństwie w Miejscu Piastowym, przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza, zgromadzić członków Ruch Światło-Życie, a szczególnie gałąź rodzinną – Domowy Kościół. Przez wiele lat księża michalici gromadzili właśnie w Miejscu Piastowym, przy figurze Matki Bożej Fatimskiej rzesze oazowiczów, którzy wypraszali dla siebie i innych potrzebne łaski. Tu też, na tzw. potocznie „Górce”, swoją obecność zaznaczył sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, który niejednokrotnie spotykał się tu z wieloma kapłanami i tworzył materiały oazowe.

Ks. Jan Seremak – michalita, który był głównym inicjatorem tego pomysłu, podzielił się nim z ks. Biskupem Adamem Szalem, prosząc Go również o możliwość  zaangażowania w to wydarzenie kręgów Domowego Kościoła z okolicznych rejonów, aby przez udział w tym modlitewnym czuwaniu podkreślić rolę rodziny w dzisiejszym świecie i odpowiedzialność za kształtowanie sumień i wiary młodego pokolenia Polaków. Biskup Adam chętnie przystał na przedstawiony mu plan, a po zakończonym nabożeństwie zaproponował, aby już na stałe majowa „fatima” była z udziałem członków Ruchu Światło-Życie.

Tak też i się stało. 7 maja 2016 r. odbyło się już drugie nabożeństwo fatimskie, w którym to członkowie Ruchu Światło-Życie a w tym Domowego Kościoła, podjęli posługę przy prowadzeniu najpierw Drogi Krzyżowej, później różańca oraz podczas liturgii. Mszy Świętej przewodniczył
ks. Biskup Adam Szal oraz skierował do nas swoje słowo, przypominając nam znaczenie Chrztu Świętego jaki i zarówno Chrztu Polski, bo przecież w tym roku w sposób szczególny trwamy w dziękczynieniu za ten dar. Dlatego też po zakończonym nabożeństwie, odbyło się widowisko związane z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski, ukazujące na przestrzeni lat wartość wiary i zakorzenienia się w Chrystusie oraz ciągłego zawierzania się Maryi.

Cieszymy się, że wraz z nami w tym modlitewnym spotkaniu brał udział nasz moderator diecezjalny Domowego Kościoła, ks. Zbigniew Malec oraz nasza para diecezjalna Grażynka i Stasiu Czepińscy. Podzielili się oni z obecnymi, swoim świadectwem przynależności do Domowego Kościoła oraz zachęcali inne małżeństwa, aby wybrali tę drogę na czas ziemskiego pielgrzymowania i realizowania swojego powołania w rodzinie.

Na zakończenie, jak tradycja nakazuje, była mini agapa – kromka ze smalcem…

Fotorelacja