O tym, jak ewangelizować w mocy Ducha Świętego, rozmawiali oazowicze z rejonu Przemyśl w niedzielę, 22 maja, podczas ostatniego w tym roku formacyjnym dnia wspólnoty. Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w Polskim Domu Katolickim w Żurawicy, by wysłuchać konferencji, podzielić się owocami pracy w grupach, a przede wszystkim wspólnie uczestniczyć w Eucharystii i nabożeństwie majowym. Tak liczne przybycie do parafii, w której znają się wszyscy, wzbudziło lekką sensację i niepewność. – Czy to jakaś specjalna msza? – pytano przy wejściu do świątyni. Rozwiewając wątpliwości goście informowali, że dziś do parafian dołączają się członkowie Ruchu Światło-Życie.

Szczególnie cieszył liczny udział młodzieży, z jej świeżym spojrzeniem na wiele problemów, które dla starszego pokolenia wydają się nie do pokonania. Niektórzy przyjechali wprost z weekendowych rekolekcji, ciągnąc ze sobą śpiwory, plecaki i walizki. Trzeba przyznać, że wielu z nich spotkało się z rodzicami właśnie w Żurawicy, skąd po wspólnej agapie wracano do domu.

Przed naszą wspólnotą jeszcze uroczyste zakończenie roku pracy, ale nie wolno zapominać, że tak naprawdę formacji nie kończymy i nie przerywamy. Za chwilę pierwsze wyjazdy na rekolekcje wakacyjne, te dla rodzin, dzieci i młodzieży. Wkrótce Światowe Dni Młodzieży. I nieustanna praca nad sobą, by stawać się miłosiernym, jak ojciec.

DKS rejonu Przemyśl

Fotorelacja