„Konieczne jest otwarcie się po raz kolejny na perspektywę Duch Bożego, nie obawiając się, czego od nas zażąda i dokąd nas doprowadzi”. Idąc za słowami Papieża Franciszka rozważaliśmy, co dla nas oznaczają słowa ewangelizować w mocy Ducha Świętego.

Korzystając z gościnności ks. Proboszcza Czesława Jaworskiego z parafii pw.  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie w piękne majowe, sobotnie popołudnie wspólnota Ruchu Światło-Życie rejonu Radymno celebrowała Paschalny Dzień Wspólnoty.

Duch Święty odmieniał nasze serca podczas wspólnej modlitwy, Namiotu Spotkania. Ks. Józef Florek moderator rejonowy Domowego Kościoła w wygłoszonej konferencji ukazał nam moc Ducha Świętego, jako tą, która oczyszcza, rozpala, uszlachetnia i umacnia, wypala co jest w nas złe. Potrzeba nam tylko otworzyć nasze serca a On będzie w nas działał. Nie będzie w nas lęku ani obawy o to, co dla nas przygotował i gdzie nas zaprowadzi.

Praca w grupach pozwoliła nam na jeszcze głębsze i bardziej wnikliwe wejście w temat. Nie ma nic piękniejszego, kiedy swoimi przemyśleniami, natchnieniami i doświadczeniami dzielą się ludzie, którzy mają lat kilkanaście i tacy, którzy wspólnie w Domowym Kościele przeżyli lat kilkadziesiąt. Każdy daje piękne świadectwo. Ewangelizacja to przemawianie Boga do człowieka. A Bóg przemawia przez tych, których posyła Chrystus, udzielając im Ducha Świętego.

Dlatego podczas AGAPE dziękowaliśmy Panu Bogu jeden za drugiego, za to postawił na naszej drodze kapłanów i ludzi prawych. I za to CHWAŁA PANU

Tekst & Foto: Jan Kozłowski