23 października 2016 r w Soninie odbył się  Dzień Wspólnoty rejonu Łańcut. Ks. Moderator Łukasz Świątoniowski rozpoczął wspólne świętowanie modlitwą do Ducha Świętego i zawiązaniem wspólnoty. Później przeżywaliśmy Namiot Spotkania rozważając słowa Ewangelii św. Łukasza 18, 9-14. Po przygotowaniu do Eucharystii przeżywaliśmy Mszę św. koncelebrowaną, pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Malca, który wygłosił homilię zadając nam pytanie z którą postacią z Ewangelii się utożsamiamy: Celnikiem czy Faryzeuszem. Przypomniał o niedzieli misyjnej i mówił, że Bóg posyła nas do innych ale najpierw Dobrą Nowinę musimy przyjąć i nią żyć.

Kolejnym punktem były spotkania w grupach podczas których zastanawialiśmy się nad naszą drogą do Boga i nad Miłosierdziem Bożym w naszym życiu.

Ks. Łukasz Świątoniowski wygłosił konferencję na temat „Miłosierni niosący Ewangelię” zwrócił uwagę na nadzwyczajny czas łaski, jakim jest Rok Miłosierdzia, który dane jest nam przeżywać.

Świadectwami o Bożym Miłosierdziu w życiu podzieliły się z nami dwa małżeństwa, przeżywające podczas ostatnich wakacji oazę stopnia I oraz przedstawicielka młodzieży.

Na zakończenie świętowania cieszyliśmy się sobą podczas Uczty Miłości przy obficie zastawionych stołach pysznymi ciastami, kawą i herbatą.

Bogu niech będą dzięki za Ruch Światło Życie w naszym rejonie.

Tekst & Foto: Małgorzata Skawińska