Niedaleko Przemyśla leży małe miasteczko Radymno, to właśnie stamtąd pochodzimy. Choć nasza miejscowość nie należy do największych, jednak posiadamy dość liczną wspólnotę Ruchu Światło-Życie. Jako oazowicze gromadzimy się przy naszym  parafialnym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. To właśnie tutaj działamy, modlimy się i spotykamy w małych grupach.

ascdfgOprócz nas w parafii funkcjonuje jeszcze wiele innych grup takich jak Akcja Katolicka, czy Róże Różańcowe. Skupmy się jednak na Ruchu Światło-Życie. Można u nas spotkać dwie gałęzi Oazy – grupę młodzieżową i Domowy Kościół. Przy naszym kościele prężnie działają też cztery diakonie, w których posługujemy: ewangelizacyjna, liturgiczna, ekonomiczna i charytatywna.

Dzieło oazowe istnieje tutaj już kilkanaście lat. Gałąź młodzieżowa łączy w sobie Oazę Dzieci Bożych i starsze grupy. Do wspólnoty należą osoby z obu parafii w Radymnie, ale kilka osób dojeżdża też z okolicznych miejscowości. Jest nas niespełna 80 osób, a w naszych szeregach znajduje się 15 posługujących animatorów i asystentów. Szczycimy się również tym, że jest z nami dwóch animatorów krzyżowych. Kilka osób chce podążyć w ich ślady i już rozpoczęło formację podstawową.

asPiątkowe popołudnia spędzamy razem. Spotykamy się wtedy w małych grupach, w budynku świetlicowym naszej parafii. Każdego tygodnia rozpoczynamy przygotowaniem śpiewu, a następnie wszyscy udajemy się na Eucharystię. Radością ze spotkania z Panem dzielmy się podczas pogodnych wieczorów, które odbywają się zawsze oprócz okresów postu. Zaraz po wspólnej zabawie rozpoczynają się spotkania w grupach.

Nasza praca śródroczna skutkuje doskonałymi owocami podczas rekolekcji wakacyjnych. Na turnusy w lipcu i sierpniu wyjeżdża przeważająca większość z nas. Wspólnota jest też porządnie wyposażona w materiały formacyjne. Każdy animator posiada swój konspekt, a uczestnicy prowadzą notatniki. asdeDziałamy też na rzecz naszej parafii. Prowadzimy comiesięczne spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych, a także ich rodziców. Oprócz tego przygotowujemy liczne kiermasze, kolędujemy w Boże Narodzenie, a także przygotowujemy liturgię w piątki. Można nas też spotkać w świetlicy prowadzonej przy naszym kościele. Na pewno warto wspomnieć o naszej współpracy z Domowym Kościołem, chociażby podczas organizowanego wspólnie Sylwestra.
Do naszej wspólnoty dołącza wiele nowych osób, a każda z nich jest równie mile witana. Jesteśmy ze sobą bardzo zżyci i otwarci na siebie nawzajem. Najbardziej cieszymy się z tego, że po prostu możemy spędzać wolny czas ze sobą, czy to podczas wspólnych zabaw czy modlitwy. To, że możemy podejmować razem działania, daje szczerą radość nam wszystkim. Warto jest poświęcać swój własny czas dla dzieła, jakim jest Oaza. Kiedy ofiarujemy coś od siebie, to daje nam satysfakcje i poczucie bycia potrzebnym komuś. Bezinteresowna służba innym daje nam pewność, że gromadzimy powoli nasz skarb w Niebie.

 

 

zxcvbn

 

Oaza w Radymnie


 

Artykuł ukazał się w 21. numerze pisma Charyzmat.

Dołącz do prenumeraty już teraz
i otrzymuj egzemplarz prosto do domu w całej Polsce!

Charyzmat