W niedzielę 23.10.2016 r. odbył się pierwszy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rejonu Leżajsk w Nowym Roku Pracy. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej w Woli Zarczyckiej. Anna i Stanisław Gongolowie – para rejonowa – przywitała wszystkich bardzo serdecznie. Obecny był również ks. Marcin Nowak z parafii w Woli Zarczyckiej oraz wikary z parafii w Sarzynie – ks. Dawid Rachwał, który wygłosił konferencję. Jej tematem było: „Miłosierni niosący Ewangelię”.

Ks. Dawid poruszył bardzo istotną kwestię, a mianowicie, czym jest dla nas wiara, miłosierdzie i co to znaczy tak naprawdę nieść Ewangelię? Czy my znamy naszego Boga Ojca? Czy wiemy, w jaki sposób możemy Go poznać?

Ks. Dawid zaznaczył jak ważny jest powrót do źródeł pierwotnego chrześcijaństwa. Przez dzieje Narodu Wybranego z kart Starego Testamentu wyjaśnił, że Boga poznajemy poprzez doświadczenia i wydarzenia obecne w naszym życiu. Historia zbawienia nie jest możliwa również bez Słowa Bożego. Jeśli nie będziemy słuchać, co Bóg nam chce powiedzieć, nie poznamy naszej drogi – „Ewangelizować to opowiadać historię swojego życia.”

Temat konferencji został pogłębiony na spotkaniach w grupach, gdzie zastanawialiśmy się w jakich wydarzeniach naszego życia zauważyliśmy działanie Boga. Próbowaliśmy to przedstawić w formie ilustracji. Pomocne było rozważanie fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza 7, 11-23.

O godz. 15.45 udaliśmy się do kościoła parafialnego w Woli Zarczyckiej na namiot spotkania i wraz z parafianami odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Różaniec. Uroczysta Eucharystia została odprawiona o godz. 16.30. Mszę Św. celebrował między innymi misjonarz z Ukrainy ks. Jan. Mieliśmy okazję wesprzeć parafię na Ukrainie zarówno modlitwą jak i drobną ofiarą.

Dzień Wspólnoty zakończył się w miejscowej szkole – Ucztą Miłości – Agape, na której wspólnota przy ciastku i kawie mogła spędzić miło czas w duchu wzajemnego zrozumienia i miłości. Usłyszeliśmy tam również o nowym dziele – Oazowej Ewangelizacyjnej Wspólnocie Życia, która tworzy się we Wrocance koło Krosna. Za wszystko serdeczne Bóg zapłać.

Tekst & Foto: Agnieszka i Piotr Kamińscy