Jak co roku tak i w tym wspólnota Domowego Kościoła rejonu  Łańcut spotkała się, aby świętować razem Narodzenie Pańskie. 8 stycznia 2017r. korzystając z gościnności ks. proboszcza Alojzego Szweda  parafii pw. Św. Józefa w Podzwierzyńcu o godzinie 13:00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawianej przez ks. Moderatora Janusza Klamuta.

Następnie po przejściu do pobliskiego Domu Kultury mieliśmy przyjemność oglądać spektakl Bożonarodzeniowy –  „Jasełka” – przygotowany przez grupę teatralną z Łańcuckiej Fary, kierowaną przez siostrę Albertę . Po spektaklu umocnieni i poruszeni przesłaniem zawartym w przedstawieniu rozpoczęliśmy wspólnotowe spotkanie. Para Rejonowa Danuta i Andrzej Paluchowie  zapalili  świecę oazową a ks. Łukasz Świątoniowski odczytał fragment z pisma Św. o Narodzeniu Jezusa wprowadzając   nas w świąteczny nastrój.

W spotkaniu jak co roku uczestniczył z nami również ks. Moderator Zbigniew Malec. Podczas  dzielenia się opłatkiem i składania życzeń dało się odczuć radość i pokój jakie zostały wlane w nasze serca  podczas przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia. Śpiew kolęd przy akompaniamencie naszego brata Romka jeszcze bardziej wprowadzał nas w świąteczny nastrój. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku, wypieków, owoców, kawy i herbatki. Wszystko to było możliwe dzięki gościnności pani dyrektor filii Domu Kultury w Podzwierzyńcu, za co serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim uczestnikom i tym którzy tą notatkę czytali składam Serdeczne życzenia aby trwali w miłości i pokoju jaki wypływa ze żłóbka od Maleńkiego Jezusa. Niech Wam wszystkim Bóg Błogosławi.

Małgorzata i Ryszard Kudyba

Tekst & Foto: Ryszard Kudyba