Jak to zrobić?

  1. Skontaktuj się z nami, korzystając z danych podanych poniżej.
    Odpowiadamy bardzo szybko! Najdłużej na maila – ale jeszcze tego samego dnia.
  2. Poprosimy Cię o podanie imienia, nazwiska, nr telefonu i podstawowych informacji o plikach, które chcesz dodać.
  3. Założymy Ci konto, poprzez które będziesz mieć możliwość dodania plików. Gratulacje! Witaj w gronie testerów!
  4. Zaloguj się na oaza.owncube.com i dodaj pliki. Tyle!

Pamiętaj: staramy się zapewnić nieograniczone miejsce dla zdjęć w najwyższej rozdzielczości i jakości! Przed dodaniem dokonaj wstępnej selekcji, by pominąć zdjęcia nieudane, rozmazane (te, które możesz usunąć i o nich zapomnieć).

Folder możesz udostępnić swoim znajomym za pomocą linku, który wygenerujesz. Tak jak w popularnych chmurach. Będą mieli możliwość oglądać zdjęć i pobrania bez konieczności logowania.

W razie dodatkowych pytań – pisz śmiało.

Kontakt:

dks@przemysl.oaza.pl
www.facebook.com/oazaprzemyska – poprzez prywatną wiadomość na fanpage.

Więcej informacji:

Od kilkunastu tygodni w ramach Diakoni Komunikowania Społecznego testujemy rozwiązanie, które pozwala gromadzić materiały elektroniczne dotyczące Ruchu w Archidiecezji Przemyskiej. To rozwiązanie podobne do popularnej chmury lub, dla uproszczenia, dysku internetowego (jak Google Drive lub Dropbox).

Do naszej dyspozycji mamy sporą przestrzeń dyskową, na której docelowo chcemy zarchiwizować wszystkie zdjęcia, nagrania i dane w wersji elektronicznej z wydarzeń oazowych z minionych lat oraz gromadzić kolejne materiały.

Opiekę nad serwerem i bezpośredni dostęp do tych treści ma Diakonia Komunikowania Społecznego (DDKS), a będą one również udostępniane innym, bez większych ograniczeń, jednak ze szczególnym poszanowaniem prywatności i praw autorskich.

Serwis dostępny jest pod: oaza.owncube.com. Aktualnie dostęp do niego mają wyłącznie zalogowane osoby, jednak przesłane zdjęcia można oglądać bez ograniczeń pod linkiem folderu podanym przez autora.

Teraz zachęcamy Was do kontaktu z DDKS, głównie osoby, które fotografowały lub będą fotografować w czasie rekolekcji zimowych, by udostępnić Wam możliwość dodania swoich plików. Chcemy, by dysk stał się alternatywą dla mnożących się kont w różnych serwisach. Pragniemy zapewnić ciągłą archiwizację tych danych, co teraz i w przyszłości pozwoli na zachowanie cyfrowej historii Oazy Przemyskiej.

To oznacza, że do Waszej dyspozycji oddajemy miejsce, gdzie możecie dodać zdjęcia z rekolekcji i udostępnić je znajomym! Tak jak na popularnych Google Drive. Tym razem będzie to w ramach serwera Oazy Przemyskiej, nad którym pieczę ma DDKS.

My gwarantujemy, że nie przepadną one w odmętach Internetu – zawsze będą dostępne, a nawet gdy zabraknie hasła lub loginu, będziemy do Waszej dyspozycji.

W związku z powyższym prosimy o kontakt wszystkich, którzy fotografowali lub będą fotografować w czasie Rekolekcji Zimowych 2017

Jest to wersja testowa, jednak do tej pory nie sprawiała żadnych problemów. Liczymy, że szybko stanie się miejscem wymiany plików oazowych!

Zapraszamy także osoby, którym bliskie są takie pomysły i inne z obszaru mediów społecznościowych, stron www, pracy redaktorskiej lub fotograficznej, a które chcą rozwijać swoje umiejętności w działaniu w Diecezjalnej Diakoni Komunikowania Społecznego.

Maciej Dorotniak
Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego