Rymanów

Ruch Światło-Życie rejonu Rymanów rozpoczął rok pracy formacyjnej 10 września. Zgodnie z wieloletnią już tradycją miało to miejsce w kościele parafialnym w Rymanowie pw. św. Wawrzyńca. Mszę świętą pod przewodnictwem ks. Jana Nigborowicza koncelebrowali ks. Karol Wandas, ks. Sebastian Mucha oraz ks. Maksymilian Lorens. Homilię wygłosił moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie ks. Karol Wandas. W liturgii wzięły udział rodziny Domowego Kościoła i Oaza Młodzieżowa oraz parafianie. Przed rozesłaniem moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Jan Nigborowicz wraz z parą rejonową Basią i Witkiem Puzy wręczyli świece nowym parom animatorskim Domowego Kościoła oraz Oazy Młodzieży.
Po Mszy św. na placu przed kościołem dołączyli do nas licznie przybyli parafianie. Wspólnie, jak co roku, wyruszyliśmy na ścieżki Rymanowskiej Kalwarii, aby odprawić  Drogę Krzyżową. Tegoroczne rozważania były wyjątkowo głębokie i mocno dotykały naszego codziennego życia. Zakończeniem była radosna agapa z ogniskiem.

Przeworsk

W parafii pw. Św. Józefa Sebastiana Pelczara (Przeworsk-Gorliczyna) 16 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku pracy Ruchu Światło Życie pod hasłem nowego roku formacyjnego „Sługa Niepokalanej”. Pary małżonków, przyjmujące posługę animatorską w 15 kręgach naszego rejonu, spotkały się w budynku miejscowego gimnazjum, gdzie realizowano program polegający na przygotowaniu do posługi; uczestnicy byli świadomi, że sam Bóg będzie uzdalniał wybranych i wspierał ich pracę w postawie służby. Poruszono również tematy związane z rolą kapłana i pary animatorskiej.

Uroczystej eucharystii, rozpoczynającej nowy rok pracy, przewodniczył moderator rejonowy ks. Roman Kocaj, a homilię wygłosił ks. Mateusz Rutkowski, który bardzo pięknie i głęboko przedstawił postawę sługi i ucznia Pana. Naszą modlitwę ubogacała piękna oprawa muzyczna dzieci, młodzieży i małżonków Ruchu Światło-Życie. W trakcie Mszy Świętej odbyła się ceremonia przyjęcia foski przez dzieci i młodzież, uczestniczącą w rekolekcjach wakacyjnych, a na zakończenie wręczono świece wszystkim animatorom wspólnot rejonu Przeworsk.

Ewa i Stanisław Strączek

Przemyśl

            Rozpoczęcie roku pracy wymaga dobrego przygotowania. W Przemyślu 9 września br. miał zatem miejsce najpierw kilkugodzinny czas skupienia dla par animatorskich, przyjmujących posługę w kręgach Domowego Kościoła, a następnie wszyscy zainteresowani spotkali się w kościele o.o. Franciszkanów. Msza św. koncelebrowana zakończyła się błogosławieństwem nowych animatorów i wręczeniem świec, które przez najbliższy rok mają towarzyszyć spotkaniom kręgów. Płonąca świeca, symbol Chrystusa, przewiązana została błękitną wstążką – symbolem Maryi. W ten sposób podkreślono hasło rozpoczynającego się czasu formacji: „Sługa Niepokalanej”.

            Spotkanie zakończyło się wspólnym uwielbieniem; wyjątkowy czas spędzony przed Najświętszym Sakramentem animowała m.in. Diakonia Muzyczna rejonu przemyskiego.

MJ

Leżajsk

Po wakacyjnej przerwie – 24.09.2017 r. grupy Ruchu Światło-Życie rejonu Leżajsk rozpoczęły nowy rok pracy formacyjnej. W kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Brzózie Królewskiej rodziny Domowego Kościoła oraz Oazę Młodzieżową przywitał nowy moderator rejonowy – ks. Krzysztof Żołyniak. Towarzyszyła mu nowa para rejonowa – Ewa i Ireneusz Kaniowie, którzy w skrócie przedstawili przebieg spotkania. Następnie świadectwami przeżytych rekolekcji wakacyjnych podzielili się Joanna i Edward Półtorakowie oraz Beata i Marek Niemczykowie z Giedlarowej. Małżonkowie zgodnie twierdzili, że przeżytych tam chwil nie da się po ludzku opisać słowami, trzeba je po prostu przeżyć. Ks. moderator podkreślił, żeby nie odkładać wyjazdów na oazy wakacyjne, nie zrażać się przeciwnościami, jakie mogą się wtedy pojawić, gdyż w większości przypadków one będą. Jest to zaufanie, danie szansy Panu Bogu, który po takiej „burzy” daje ciszę i spokój.

Przed Eucharystią przeżyliśmy krótki namiot spotkania (Łk 8, 4-15), podczas którego rozważaliśmy, jak przyjąć i wypełnić posłannictwo Słowa Bożego w naszym życiu. Podczas Mszy Św., miało miejsce uroczyste rozdanie i przekazanie świec, które będą nam symbolizować Jezusa podczas naszych spotkań kręgowych w ciągu całego roku pracy.

Dzień Wspólnoty zakończyliśmy, gromadząc się na agapie w Domu Kultury w Brzózie Królewskiej. Tam, wspólnie z naszymi dziećmi i młodzieżą, wysłuchaliśmy ważnych informacji pary rejonowej. Nie zabrakło pysznego ciasta, kawy i herbaty oraz wspólnych rozmów i śpiewów.

Galeria – Leżajsk