Domowy Kościół, Gałąź Rodzinna Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej, 7 października, w dzień Matki Bożej Różańcowej,  uczestniczył w ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Różaniec do granic”.  Wraz z wiernymi z południowowschodniej Polski pielgrzymowano m.in. do sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych  w Wielkich Oczach. Był to jeden z wielu kościołów stacyjnych, jakie zostały wyznaczone przez organizatorów akcji. Na miejsce stawiła się kilkutysięczna rzesza pielgrzymów.  Modlitewne czuwanie rozpoczęła  Msza Święta, a po niej nastąpiła  adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przerwie nie zabrakło ciepłego posiłku, o który zadbali organizatorzy; pielgrzymi byli bardzo wdzięczni zwłaszcza, że pogoda była trochę kapryśna, jak na jesień przystało.

O godz. 14:00, wraz z całą Polską, procesyjnie, prowadzeni przez Matkę Bożą Fatimską, ruszono w stronę granicy. Po drodze odmawiano wszystkie części różańca  wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00. W modlitwach polecano naszą ojczyznę i cały świat. Przepraszano, chcąc wynagradzać za wszelkie zło przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Jesteśmy pewni, że modlitwa, która oplotła  jak różaniec całą Polskę, uratuje nasze rodziny, Ojczyznę i cały świat.

Danuta i Andrzej

Galeria