Unia Kapłanów Chrystusa Sługi zaprasza wszystkich kapłanów, nie tylko związanych z Ruchem Światło-Życie na comiesięczne spotkania formacyjne. 

UKChS to Stowarzyszenie dla kapłanów, powołane do istnienia w 2003 roku. W zamyśle Czcigodnego Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego Unia miała gromadzić kapłanów – moderatorów Ruchu Światło-Życie. Zadaniem szczególnym Unii jest posługa na rzecz duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego oraz wspólnot Kościoła lokalnego, a w szczególności parafii. W przekonaniu, że Kościół urzeczywistnia się przede wszystkim we wspólnocie lokalnej, Stowarzyszenie nie chce kapłanów w niczym wyłączać z życia tych wspólnot, ale chce ich inspirować i wspomagać we wszystkim, co mogą zrobić dla ich dobra i wzrostu.

Już od wielu lat, na terenie naszej Archidiecezji odbywają się comiesięczne spotkania formacyjne. W tym roku pragniemy zaproponować kapłanom nową formułę spotkań, które odtąd będą odbywały się w trzech rejonach:

1. Rejon północny (okolice Łańcuta, Leżajska i Przeworska)
odpowiedzialny: ks. Łukasz Świątoniowski (tel. 669 564 503);

pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 października o godz. 19.00 na plebanii w Dąbrówkach

2. Rejon centralny (okolice Jarosławia, Radymna i Przemyśla);
odpowiedzialny: ks. Krzysztof Mierzejewski (tel. 602 513 288)

pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 12 października o godz. 19.00 na plebanii w Maćkowicach

3. Rejon południowy (okolice Leska, Sanoka, Krosna i Brzozowa)
odpowiedzialny: ks. Piotr Fil (tel. 795 650 500);

pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 października o godz. 19.30 na plebanii w Kobylanach.

W ramach spotkania przewidziana jest modlitwa liturgiczna – nieszpory, kolacja oraz dzielenie się tematem formacyjnym, przygotowanym przez Diakonię Unii. Przewidywany czas trwania spotkania – ok. 2 godzin.

Materiały do pobrania:

POBIERZ