Drodzy Moderatorzy, Animatorzy i Odpowiedzialni Ruchu Światło-Życie!

Za nami 43 Kongregacja Odpowiedzialnych. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w niej uczestniczyli, zwłaszcza zaś tym, którzy włożyli najwięcej wysiłku w jej przygotowanie i przebieg.

Poniżej przesyłam następujące informacje:

1. W załączniku są propozycje Centralnej Diakonii Społecznej odnoszące się do zapowiadanej akcji „Sto balów na stulecie Niepodległości”, które mogą stać się inspiracją dla organizatorów balów w diecezjach w miesiącach X-XII 2018. Na adres: sekretariat@oaza.pl proszę o przesyłanie własnych, ciekawych propozycji do wykorzystania w tej akcji.

2. Oaza Rekolekcyjna Diakonii Społecznej dla członków i kandydatów istniejących oraz planowanych zespołów Diecezjalnych Diakonii Społecznych odbędzie się w Krościenku w terminie: 29 VI 2018 (wieczór) – 4 VII (rano). Szczegóły na jej temat zostaną podane w późniejszym czasie, ale już teraz warto zachęcić do uczestnictwa w tej nowej formie rekolekcji, które mają się przysłużyć propagowaniu diakonii społecznej w diecezjach.

3. Na stronie www.oaza.pl pojawiła się zapowiadana infografika z aktualnym stanem wpłat na powstającą figurę z brązu ks. F. Blachnickiego, w ramach ścieżki edukacyjnej w Krościenku. Koszt figury: 80 000 zł. Proszę o zachęcanie wszystkich członków i sympatyków naszego Ruchu do wpłat na podane konto, z zaznaczeniem tytułu wpłaty, zgodnie z zamieszczoną instrukcją.

4. Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski ks. bp Artur Miziński przesyła pismo z Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące wszystkich organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży – w załączniku

Pozdrawiam serdecznie z jeszcze zaśnieżonego Krościenka i zachęcam do gorliwości w podejmowaniu wielkopostnych dzieł pokuty i nawrócenia.

ks. Marek Sędek

  1. Załącznik – „Sto balów na stulecie Niepodległości”

POBIERZ

  1. Załącznik do pkt. 4

POBIERZ