Domowy Kościół w NY istnieje już od paru lat, a Krąg składa sie z pięciu małżeństw z różnych części Nowego Jorku. Duchowym opiekunem grupy jest  o. Rafał Kandora, paulin z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie. Tak sie złożyło, że w tym roku postanowiliśmy rozpocząć po raz kolejny od etapu ewangelizacji, tym razem prowadzeni przez Monikę i Roberta Kmiecików, pary z archidiecezji przemyskiej, która zgodziła się pilotować nasz krąg przez Skype.

Myślę, że ciągle stawiamy małe kroczki ale do przodu. Wiemy, że chcemy pozostawać w charyzmacie, zgodnie z tym, co ustanowił Sł. B. ks. F. Blachnicki dla Domowego Kościoła, Gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Wiemy, że chcemy budować nasze małżeństwa korzystając właśnie z tego daru. Wiemy już też, że wypełnianie tzw. zobowiązań i trwanie w Domowym Kościele może przynieść dobre owoce dla naszych małżeństw i naszych rodzin.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, bo chociaż jest nas jeszcze mało, mamy niewiele wiedzy i doświadczenia, to dzięki Bogu, wiele osób jest zaangażowanych     w to, abyśmy wzrastali. Począwszy od par odpowiedzialnych w Polsce, (i to w paru diecezjach:-), po wspólnoty w Chicago i Kanadzie. Pozostajemy w łączności z nimi oraz z dwoma innymi kręgami, które znajdują się w New Jersey.

Dziękujemy za wszelką modlitwę i troskę, i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

Asia i Darek

Ps. W najnowszym numerze „Charyzmatu”, który już w przyszłym tygodniu dotrze do parafii, piszemy o innym jeszcze kręgu zza oceanu, działającym w Linden (NJ). Mamy nadzieję, że w przyszłości również nowojorczycy chętnie podzielą się z nami swoją historią i opowiedzą o sobie nieco szerzej (red).