Domowy Kościół, Gałąź Rodzinna Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej, zaprosił oazowiczów do wspólnego rozpoczęcia wakacji. 24 czerwca, w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, do ośrodka rekolekcyjnego w Heluszu licznie przybyli kapłani, małżonkowie, rodziny z dziećmi i młodzież. Nie zabrakło także mieszkańców Helusza i okolic. Eucharystii rozpoczynającej niedzielne świętowanie przewodniczył JE ks. abp Adam Szal.

Metropolita przemyski oficjalnie ogłosił fakt przejęcia ośrodka rekolekcyjnego przez archidiecezję. Potwierdził również jego docelowe przeznaczenie na dom rekolekcyjny Domowego Kościoła oraz przedstawił dyrektora domu, którym został ks. Jacek Zarzyczny. Decyzję ks. arcybiskupa przyjęto z wielką wdzięcznością i entuzjazmem. Serdeczne podziękowania złożono również na ręce ks. prał. Andrzeja Surowca, dotychczasowego gospodarza ośrodka. Ks. prałat, w imieniu Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga z Jarosławia, zadecydował o przekazaniu obiektu na rzecz Ruchu Światło-Życie.

Funkcjonalność ośrodka można było poznać i docenić, biorąc udział w licznych atrakcjach, przygotowanych przez organizatorów Pierwszego Pikniku Oazowego. Kiedy zatem wydano gorący posiłek, na który złożyły się znakomite grochówka i bigos, kiedy już podzielono się niedzielnym ciastem, ofiarnie dostarczonym przez kręgi Domowego Kościoła, nadszedł czas na zajęcia dla dzieci, koncert, wspólne śpiewanie, a nawet mecz piłki nożnej oraz siatkówki. Wielką atrakcją, nie tylko dla najmłodszych, okazała się dmuchana zjeżdżalnia.

Pogoda dopisała, choć niebo czasami straszyło czarnymi chmurami, a mszę św. rozpoczęto w strugach deszczu. Dopisali oazowicze, przybywający na wspólnotowe świętowanie z najdalszych zakątków archidiecezji. Pierwszy Piknik Oazowy w Heluszu przeszedł do historii. Na pożegnanie ks. Marek Zajdel, z wielką werwą prowadzący całą imprezę, zadeklarował w imieniu organizatorów kontynuowanie projektu. Zatem – do zobaczenia za rok.

GALERIA

Homilia ks. prałata Zbigniewa Suchego