Domowy Kościół z rejonu Krosno II uczestniczył w wieczornicy patriotycznej z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkanie 26 października 2018r. poprzedzone było Mszą Świętą w kościele pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym oraz nabożeństwem różańcowym w intencji Ojczyzny. Uczestnicy mieli okazję posłuchać poezji s. Miriam od Dzieciątka Jezus, która klęcząc codziennie przy Bożym Grobie w Ziemi Świętej, modlitwą i postem wyprasza potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny. Wspólnie z diakonią muzyczną śpiewaliśmy znane pieśni patriotyczne.

Ważnym punktem spotkania była konferencja o Ojczyźnie ks. Prałata Krzysztofa Pastuszaka, wieloletniego misjonarza w Belgii. Miłą niespodziankę sprawiła nam wizyta s. Anny ze zgromadzenia bezhabitowego Sióstr od Aniołów, która podzieliła się świadectwem życia na Wileńszczyźnie i zmaganiami w obronie krzyża i wolności. Aby odświeżyć pamięć o naszym założycielu, para rejonowa przygotowała krótką prezentację multimedialną zatytułowaną „Ks. Franciszek Blachnicki – wielki patriota i wychowawca wolnych ludzi”.

Na koniec każde małżeństwo otrzymało pamiątkową książkę autorstwa ks. Krzysztofa Pastuszaka pt. „Halinka”. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a zakończyło się błogosławieństwem udzielonym przez moderatora rejonowego ks. Tomasza Ruszela.