Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej w tym roku z pomocą księży, Domowego Kościoła i wielu animatorów zorganizowała trzy spotkania sylwestrowe dla osób starszych, samotnych, potrzebujących, a także dla dzieci i młodzieży. Odbyły się one po raz pierwszy w Krośnie w parafii św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli, w Brzozowie w Ośrodku Caritas oraz po raz trzeci w Jarosławiu w parafii NMP Królowej Polski.

Świętowanie zakończenia roku 2018 rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w kościele św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie. Następnie udaliśmy się do salki, gdzie kontynuowaliśmy naszą zabawę sylwestrową. Ciepły posiłek, coś słodkiego, kawa, herbata, kolędowanie, tańce i zabawy, a przy tym dużo radości i rozmów. Tak właśnie upłynął czas w gronie naszych 18 gości. Dla mnie był to kolejny sylwester w gronie osób, które pragną spotkania, dialogu i uśmiechu. W czasie rozmów z naszymi gośćmi widać, jak ich życie prowadzone jest przez różne sytuacje, jak samotność czy opuszczenie sprawiają, że pojawia się u nich cierpienie. W ten wieczór goście opowiadali ile radości i życzliwości otrzymali, że od tak dawna nie doświadczyli miłości; pozwoli nam uświadomić sobie, że to właśnie miłowanie czynem jest ogromnym darem nie tylko dla obdarowanych, ale także dla obdarowujących. Kolejny sylwester, na którym przekonuję się, że to spotkanie dla mnie, abym na nowo pokochała każdego człowieka, ale także to, co jest małe w moich oczach.

Monika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Razem z grupą wolontariuszy na czele z ks. Piotrem odwiedziliśmy dzieci mieszkające w ośrodku Caritas w Brzozowie, by razem z nimi bawić się w sylwestrową noc. Już od wejścia wiedzieliśmy, że będzie to niesamowity wieczór. Wspólnie rozpoczęliśmy zabawę – były tańce, śpiewy, smaczny poczęstunek i oczywiście noworoczne życzenia. Dla mnie najpiękniejszym doświadczeniem było zobaczyć tę najszczerszą dziecięcą radość. To, że one naprawdę cieszą się z naszej obecności i że tak niewiele trzeba, by dać sobie i innym odrobinę miłości i szczęścia!

Martyna

 

 

Kolejne spotkanie sylwestrowe miało miejsce w Jarosławiu przy parafii NMP Królowej Polski. Rozpoczęliśmy Mszą Święta o godzinie 16. Jednak przygotowania zaczęły sie znacznie wcześniej, kiedy piekliśmy placki, robiliśmy sałatki i inne przepyszne dania. Po Eucharystii wspólnie poszliśmy do salki parafialnej, gdzie świętowaliśmy. W naszej wspólnocie śpiewaliśmy kolędy, próbowaliśmy przygotowanych przez nas przysmaków, graliśmy w różne gry np. kalambury. Dużo rozmawialiśmy. Był z nami również ksiądz, który wspominał przygotowywane na innych parafiach jasełka.

Magda