„Piłka jest okrągła

… a bramki są dwie. Albo my wygramy, albo oni”. Ten słynny cytat legendarnego trenera Kazimierza Górskiego przerabiali osobiście uczestnicy X Turnieju Piłki Halowej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej. Nazwa wydarzenia może być nieco myląca, bo reprezentowane były także diecezje rzeszowska i lubelska. Jednak ze względu na zwycięzców, nie należy jej chyba zmieniać. W tym roku 2 marca do Zarzecza przyjechało sześć drużyn, po równo dzieląc się dumą reprezentowania oazy młodzieżowej i Domowego Kościoła. Do zdobycia był puchar Moderatora Ruchu Światło-Życie.

            Rozgrywki prowadzono w dwóch grupach wiekowych. Dzięki idealnej liczbie zgłoszonych ekip, wszystkie zajęły miejsce na podium. Końcowa klasyfikacja przedstawia się zatem następująco:

 

Grupa Domowy Kościół:

I miejsce – Żurawica DK

II miejsce – Rzeszów DK

III miejsce – Lublin DK

 

Król strzelców – o. Marek Śleziak

Najlepszy zawodnik – Jerzy Węgrzyn

Najlepszy bramkarz – Mariusz Kumięga

 

Grupa Młodzieżowa:

I miejsce – „Cristeros United”

II miejsce – Żurawica

III miejsce – Przemyśl

 

Król strzelców – Szczepan Sigda

Najlepszy zawodnik – Adrian Kruba

Najlepszy bramkarz – Jakub Artym

 

W imieniu Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie  puchar wręczała para diecezjalna Domowego Kościoła, Grażyna i Staszek Czepińscy. W tym roku powędrował on do drużyny „Cristeros United”, składającej się z chłopców posługujących w diakoniach podczas oaz wakacyjnych. Wydaje się, że będzie to jednak puchar przechodni, bo zawodnicy są z różnych miejscowości archidiecezji przemyskiej. Z pewnością sprawiedliwie podzielą między siebie czas radowania się nagrodą. Przepis na sukces? „Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika” – mawiał nieoceniony trener Górski dodając: „Czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje”. Wszystko smakuje jednak lepiej we wspólnocie. I to już jest wkład oazy w historię tego jakże popularnego na świecie sportu. Organizatorzy: Gmina Zarzecze, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Zarzeczu oraz Ruch Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej zapraszają także w przyszłym roku.

MJ

Zdjęcia Jarek Krukar

Galeria