W niedzielę, 6 października, członkowie Domowego Kościoła z obu przemyskich rejonów zakończyli trzydniowe rekolekcje tematyczne o regule życia. W gościnnych progach parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w  Żurawicy spotkało się ponad pięćdziesiąt osób by wspólnie, w świetle adhortacji Ojca Św. Franciszka „Gaudete et Exultate”, pochylić się nad jednym ze zobowiązań. Jak się okazało już podczas pierwszych prac w grupach dzielenia, reguła życia sprawia wiele trudności nawet tym małżonkom, którzy swój staż w Ruchu liczą w dziesiątkach lat.

Przewodnikiem na drodze pracy nad sobą był ks. prał. Zbigniew Suchy, kapłan znany nie tylko z łamów przemyskiej edycji tygodnika „Niedziela”, ale również całym sercem obecny w Domowym Kościele. Uczestnicy zasłuchani w głębokie, mądre i zabawne konferencje i homilie ks. Zbigniewa mieli co do nich jedną tylko uwagę: powinny trwać znacznie dłużej. Pozostaje mieć nadzieję, że organizatorzy na przyszłość zastosują się do tych życzeń.

Godzina świadectw, będąca podsumowaniem trzydniowej pracy, przyniosła wiele wzruszeń i dobrych postanowień na przyszłość. Pragnienia zmiany swojego życia na lepsze uczestnicy powierzyli Maryi, patronce miejsca rekolekcji, szczególnie działającej w miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. I choć pogoda w tę październikową niedzielę przypomniała bezlitośnie, że nadchodzą jesienne chłody, wiele serc było przepełnionych ciepłem i serdecznością. I te właśnie serca będą teraz jaśniały zwykłą, codzienną świętością z sąsiedztwa.

Monika Jasina
Foto: Robert i Krzysztof Jasina

Galeria