Od przeszło miesiąca Domowy Kościół pracuje i formuje się wzmocniony czasem wakacyjnych, piętnastodniowych rekolekcji. Za nami pierwszy krąg diecezjalny. Warto przypomnieć, że w tym roku nastąpiła zmiana pary diecezjalnej DK w archidiecezji przemyskiej, a także przekazana została posługa moderatora diecezjalnego DK. Oficjalnie nastąpiło to podczas dziękczynnej pielgrzymki Ruchu do Domaradza, 31 sierpnia br. Grażynę i Stanisława Czepińskich zastąpili Urszula i Zbigniew Broszkowie. Moderatorem diecezjalnym DK jest od początku września br. ks. Andrzej Niemiec. Zgodnie z zasadami DK, jest on doradcą duchowym pary diecezjalnej. W tej posłudze zastąpił dotychczasowego moderatora, ks. Zbigniewa Malca.

Ks. Andrzej Niemiec jest kapłanem niezwykle zaangażowanym w Domowy Kościół, gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie. Od ponad 20 lat prowadzi wakacyjne oazy rodzin I i II stopnia. Obecnie jest proboszczem parafii MB Nieustającej Pomocy w Myczkowie. Odpowiada również za funkcjonujący tam dom rekolekcyjny. –  Jest to kapłan ogromnej pokory, wymagający przede wszystkim od siebie – mówi para diecezjalna o swoim duchowym przewodniku. – Wiele skorzystaliśmy dotychczas z jego posługi i otwartości. Ksiądz Andrzej służy całym sobą – dodają.

Nowego księdza moderatora i parę diecezjalną powierzamy Waszym modlitwom. Niech z oddaniem, zaufaniem i głęboką wiarą piszą kolejny rozdział historii Domowego Kościoła w archidiecezji przemyskiej.