Od trzech lat jesteśmy w Domowym Kościele. W zeszłym roku po rekolekcjach I stopnia postanowiliśmy, że w tym roku przeżyjemy II stopień. Jak pewnie domyślacie się, że „zły” nie próżnuje tak i w naszym przypadku wyjazd stał pod znakiem zapytania. Po raz kolejny Bóg zwyciężył i w sierpniu odbyliśmy rekolekcje w Willi Jezuitów w Starej Wsi koło Brzozowa. Wspaniały, leśny klimat przyczynił się do przeżycia 15 dni we Wspólnocie rodzin z całej Polski. Temat przewodni: EXODUS, poważny i tajemniczy, ale dla nas okazał się bardzo „dzisiejszy” i potrzebny. Rozumieliśmy z każdym dniem rekolekcji, że tak jak Izraelici prowadzeni przez Mojżesza, zagubieni i niepewni jutra, my dzisiaj już znając Jezusa mamy trwać w wierze. Upadamy i podnosimy się dzięki wierze w Boga, który jest z nami na zawsze i jego miłość nie ma końca.

Rekolekcje te były dla nas wyjątkowe i bardzo potrzebne, a energia z ich przeżycia oddziałuje na nas i naszą rodzinę. Mamy pięcioro dzieci i chcemy, aby w ich życiu Bóg był obecny zawsze, a to możemy realizować właśnie dzięki Domowemu Kościołowi i całej wspólnocie. Zachęcamy wszystkich, którzy nie przeżyli jeszcze żadnych rekolekcji, aby przezwyciężyć lęk i z wiarą podążać za Jezusem – ON nas kocha!

Dziękujemy i pozdrawiamy parę odpowiedzialną za te rekolekcje, czyli Kasię i Mariusza Wermińskich z Leska – Jesteście  WSPANIALI!

Anna i Marcin Łapiszczakowie z dziećmi Jakubem, Martynką,  Miłoszkiem,  Mikołajkiem i Marcelinką